Facebook Google+ Twitter

70 osób rannych w Argentynie. Zaatakowani przez drapieżne ryby

Wiele setek ludzi - w związku z upałami - szukało w wodzie jak zwykle wytchnienia, gdy nagle zaczęli uskarżać się na ukąszenia. Okazało się, że to skutek ataku drapieżnych ryb.

 / Fot. CC, Photographer: Zuirdj, Licence: Public DomainW Argentynie doszło do ataku ławicy drapieżnych ryb na kapiących się w rzecze ludzi. Na popularnej plaży Parany, w pobliżu miasta Rosario (1,1 mln mieszkańców), położonej we wschodniej części kraju, spośród licznych plażowiczów zażywających rzecznej kąpieli, około 70 osób zostało rannych. W ataku ryb siedmioro dzieci straciło fragmenty palców u rąk i nóg - podali tamtejsi ratownicy.

Szef ekipy ratowników, Federico Cornier poinformował, że wielu ludzi w związku z upałami, szukało jak zwykle w wodzie wytchnienia, gdy nagle zaczęli uskarżać się na ukąszenia. Jego zdaniem, za atak na ludzi odpowiadają "drapieżne ryby z rodziny piraniowatych". Jak zaznaczył, przypadki pojedynczych ukąszeń zdarzają się i są normalne, ale tym razem "skala środowego ataku była nadzwyczajna".

Po groźnym incydencie w rzece w pobliżu Rosario, miejskie plaże zamknięto, ale z powodu wysokich upałów, dosłownie w pół godziny później, ludzie byli znów w wodzie - opowiadali ratownicy. Lokalne media podały, iż ostatni podobny atak ryb odnotowano w Rosario, w latach 70. XX wieku.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.