Facebook Google+ Twitter

70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Merkel przyjedzie do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-06 07:46

Kanclerz Niemiec Angela Merkel weźmie udział w uroczystościach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte - dowiedział się "Dziennik". Niewykluczone, że obok niemieckiej kanclerz stanie premier Rosji Władimir Putin.

"Dziennik" pisze, że przyjazd kanclerz Merkel jest przesądzony: W Gdańsku pojawi się w tym roku nawet dwa razy. "Weźmie udział zarówno w uroczystościach 1 września, jak i 4 czerwca w obchodach 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce" - mówią gazecie niemieckie źródła dyplomatyczne. Podkreślają jednocześnie, że oficjalna odpowiedź Berlina nadejdzie dopiero w najbliższych tygodniach.

"Dziennik" powołując się na źródła w ambasadzie rosyjskiej w Warszawie ujawnia, że w tym tygodniu nadeszło zaproszenie dla Władimira Putina. Na razie odpowiedź Moskwy nie jest znana. "Czekamy na szczegóły przebiegu uroczystości, określenie roli, jaką miałby w nich odegrać premier Rosji. Ale zasadniczo nie widzimy przeciwwskazań dla przyjęcia zaproszenia" - dodają rozmówcy gazety.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.