Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10925 miejsce

718 km Kolejami Śląskimi

Piotr Goszczycki – piekarz z zawodu, pasjonat kolei i literat, udowodnił że na jednym bilecie dobowym Kolei Śląskich można przejechać ponad 700 kilometrów.

Piotr Goszczycki udziela wywiadu dziennikarzom radiowym / Fot. Jerzy GranowskiPiotr Goszczycki – piekarz z zawodu, pasjonat kolei i literat, udowodnił że na jednym bilecie dobowym Kolei Śląskich można przejechać ponad 700 kilometrów. Od lewej: Jerzy Granowski - dziennikarz, Marcin Watras - Koleje Śląskie, Piotr Goszczycki - poeta, prozaik, podróżnik oraz Wojciech Wawrzaszek - rzecznik prasowy Kolei Śląskich. / Fot. Jerzy Granowski
Podczas krótkiej przerwy w podróżowaniu, na katowickim dworcu kolejowym odbyła się konferencja prasowa, na której o całym przedsięwzięciu mówili Marcin Watras - Koleje Śląskie i Piotr Goszczycki - poeta, prozaik, podróżnik.
Podróż Piotra zaczęła się 11 czerwca o godzinie 3:28 w Częstochowie i zakończyła w tym samym miejscu po północy. Piotr odwiedził m.in. Racibórz, Tychy, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn, Zwardoń, Sosnowiec i oczywiście Katowice. Łącznie pasjonat skorzystał z 5 linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie: S1, S4, S5, S58, S7. Długość przejechanej trasy wyniosła 718,54 km. Piotr Goszczycki rusza w dalszą podróż po Śląsku. / Fot. Jerzy Granowski
Cena biletu dobowego Kolei Śląskich wynosi 34 złote i według wyliczeń podróżnika ta kwota zwróciła się już po przejechaniu dwóch odcinków po 80 kilometrów. Piotr przejechał prawie 9 razy więcej.
Bohater-podróżnik odbył podobną podróż Kolejami Mazowieckimi w 2011 roku, kiedy to w ciągu doby za 30 zł przejechał 1001 km, co zaowocowało w styczniu 2012 r. wydaniem książki "Doba na Mazowszu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jaka radość Panią Szychlińską zobaczyć. Bardzo się o Panią obawiałem . Po emigracji premiera do Brukseli coraz rzadziej Pani zagląda a po ostatnich wyborach można było spodziewać się najgorszego.
Bilety można kupić nawet na parę sposobów tyle że trzeba mieć smartfona i zasięg . Ale z tym nie poradził sobie nawet super-minister Boni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy pomysł.
Naśladować nie zamierzam, ale o realizacji i wrażeniach zawsze chętnie przeczytam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życzę podróżnikowi dużo wrażeń . Bardzo sympatyczna metoda spędzania wolnego czasu , zwiedzania za niewielkie pieniądze .Form sprzedaży biletów jest co najmniej kilka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piarowskie ocieplenie skompromitowanego wizerunku spółek kolejowych, których zarządy dbają o swoje wypasione koryto. A pasażerowie nękani są przez grasujące watahy kontrolerów biletów z prywatnych firm ochroniarskich, pracujących na prowizję. Nikogo nie obchodzi fakt zamknięcia 90% kas biletowych , podróżny ma nakaz wsiadania do pierwszych drzwi na początku składu pociągu. Wejście do innych drzwi pociągu jest karane !!!
Ceny biletów są wysokie i nie zachęcają do korzystania z kolejowych usług. Ale tym zarządy się nie przejmują bo pociągami podróżują ci co muszą, nie mając innej alternatywy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.