Facebook Google+ Twitter

71. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na tereny Rzeczpospolitej, łamiąc tym samym polsko-sowiecki pakt o nieagresji i realizując postanowienia paktu Ribbentrop-Mołotow. O godz. 15 w katedrze polowej w Warszawie zostanie odprawiona msza św. w intencji ojczyzny.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bundesarchiv_Bild_101I-121-0010-11,_Polen,_deutsch-sowjetische_Verhandlungen.jpg17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na tereny Rzeczpospolitej, łamiąc tym samym polsko-sowiecki pakt o nieagresji i realizując postanowienia paktu Ribbentrop-Mołotow. W tajnym protokole dodatkowym sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji, ZSRR i Niemcy ustaliły granice stref interesów na linii rzek Narwi, Wisły i Sanu, dokonując tym samym czwartego rozbioru Polski.

W katedrze polowej w Warszawie o godz. 15.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny, której będzie przewodniczył ks. płk Sławomir Żarski, administrator diecezji wojskowej.

Po mszy św. o godz. 17 pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych na Wschodzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Przedstawiciele duszpasterstw wojskowych będą modlić się w intencji ofiary II wojny światowej.

W związku z uroczystościami w godz. 9-20.30 zostanie zamknięta ulica Muranowska - informuje Urząd Miasta.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Cytat:
"Ani premier Tusk, ani prezydent Komorowski, ani marszałek Schetyna
nie pojawili się na żadnej uroczystości przypominającej sowiecki atak na Polskę

Oficjele partii rządzącej pokazali Polakom gdzie mają te obchody!
To niewątpliwie kontynuacja polityki historycznej tego rządu.

Tak więc próba odsłonięcia monumentu pod Ossowem była tylko preludium.
Wszystko zaczyna układać się w jedną, czytelna całość"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Janicz
  • Krzysztof Janicz
  • 18.09.2010 11:13

Do Pana Roberta Remark Panie Robercie jest pan strasznym arogantem. Gdzie się pan nie pojawi stara sie zwrócić a siebie uwagę. Tojeżeli jesteśmy w temacie to ja prompnuje na dobry początek fryzjera. Tylko nie tego samego u którego pan się ostatnio szczygł, no chyba że fryzjer był przed obiadem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poruszająca piosenka Pawła Kukiza,
http://www.youtube.com/watch?v=1Hk_1QFVeY8&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert czułam , że coś Cię "ugryzło" i dlatego "napadłeś" na panią Kasię, dlatego musiałam się wtrącić. Ja się nie pogniewam jak na mnie nakrzyczysz:))))
A tak na poważnie to autorka nie popełniła błędu, bo jedna i druga data dotyczy tego samego faktu, racje ma właściwa argumentacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda historia to moja pasja więc jestem ''wpadający w pasję''. Ludzie często nie cenią tej nauki i nie zdają sobie sprawę z jej zawiłości i koniecznej odpowiedzialności za słowa. Żle że nie odczekałem kwadransa wtedy bym nie był taki ''ostry''. Ale Madziu to było przed OBIADEM!! A Poak głodny to zły. Ja tekst też mialem prawie zrobiony ale ... poszlo. Pozdrawiam ''przed kolacją''

Komentarz został ukrytyrozwiń

i oczywiście jesteś autorytetem (poprawiam błąd)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert dobry jesteś:)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na koniec jeśli Pani Kasia poczuła się urażona to przepraszam i p.Laskowski niech się nie wtrąca. Calej sprawy by nie było po pierwszym moim komentarzu. Pani Katarzayna podjęła polemikę broniąc straconej pozycji stąd moja ocena. Co do stylistyki to przepraszam ''oddała'' mi Pani i słusznie. Wyciągam rękę na zgodę. Z szacunkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

19 sierpnia podpisano niemiecko - radziecki układ handlowy. 23 sierpnia został podpisany pakt o nieagresji, do którego dołączono tajny protokół, dotyczący podziału między oba państwa terytorium Europy Środkowej. Protokół ten zawierał decyzję o kolejnym rozbiorze Polski. 28 września podpisany został niemiecko-radziecki "traktat o granicach i przyjaźni". Traktat ten zmieniał pierwotne ustalenia paktu Ribbentrop- Mołotow, chodzi tu o wytyczenie nowej granicy podziału Polski. Robert w kwestii daty IV rozbioru Polski , to decyzja o podziale zapadła 23 sierpnia, porozumienie z 28 września zmienia tylko przebieg tej granicznej linii i rzeczywiście datę tę uznano za datę IV rozbioru.
Przepraszam autorkę za to sprostowanie.
Robert wiem, że jesteś autorytet w dziedzinie historii, ale nie oceniaj innych tak surowo. Bo do tej pory jedni historycy twierdzą, że jest to data 23 sierpnia inni, że 28 września. Ja mam nieco inny pogląd na tę sprawę. Pani Kasia podawała informacje o uroczystości, więc nie bądź taki surowy.
Robert miałam napisać art. na ten temat, ale po co? Zaraz i tak znalazłby się na zapleczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.09.2010 15:14

Erystyka to taka nauka Robercie Ramark, w której pewnikiem jest, ze dyskusja o przedmiocie przestaje być dyskusją gdy wprowadza się do niej ataki na podmiot więc może warto byłoby byś przestał pisać o Kasi dyskutując o tym co napisała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.