Facebook Google+ Twitter

"72. odcinek" we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-07 13:47

"72. odcinek" czyli akwarele Lino Fiorito i poezja Luigi Trucillo to najnowsza wystawa we Włoskim Instytucie Kultury, którą będzie można obejrzeć od 12 września przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie.

 / Fot. wystawa 72 odcinekSpotkanie się dwóch osobowości i wrażliwości takich jak Luigi Trucillo i Lino Fiorito nie mogło nie zaowocować prawdziwym, artystycznym wydarzeniem, jakim będzie wystawa "72. odcinek", organizowana przez Włoski Instytut Kultury w Warszawie.

Prezentowana wystawa stanowi zbiór oraz swoistą syntezę malarstwa i poezji. Jak wyznają jej autorzy, nie ma ona u podstaw określonej strategii twórczej, programowego zamysłu. Akwerele Lino Fiorito i wiersze Luigi Trucillo łączy pewna naturalna harmonia, wzajemnie dowartościujące zestawienie emocji.

 / Fot. mat. Instytut WłoskiLino Fiorito odkrył wiersze Luigi Trucillo, świadomie odszukał ich autora i tak między nimi nawiązała się przyjaźń. Stała się ona źródłem wielu wspólnych inspiracji i przedsięwzięć twórczych, których kulminacją było wydanie tomu poezji Polveri (1998), autorstwa Luigi Trucillo z ilustracjami Lino Fiorito

Temat wystawy skupia się wokół postaci Owidiusza, starorzymskiego poety-wygnańca, jego wyobcowania tęsknoty, goryczy i wpatrywanie się w świat w poszukiwaniu sensu bytu. W tej postawie Lino Fiorito dopatrzył się tej "symbiozy" artystycznej z Luigim Trucillo, która zakreśla kolejne "odcinki" ich wspólnej drogi.
 / Fot. mat. Instytut Włoski / Fot. mat. Instytut Włoski

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.