Facebook Google+ Twitter

738 zgłoszeń w konkursach na Dziennikarza i Blogera 2009 Roku. To nowy rekord!

Rekord! Na kilka dni przed zakończeniem fazy zgłoszeń w konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku i Blogera 2009 Roku mamy już 738 kandydatów. Padł rekord ubiegłorocznej edycji konkursu. Zgłoszeń przybywa z godziny na godzinę. Przed południem było ich 670.

 / Fot. Katarzyna KaczmarekNie ma co czekać. Zachęcam wszystkich do zgłaszania siebie lub swych kandydatów. Czas ucieka - faza zgłoszeń kończy się 3 lutego! Naprawdę, warto wziąć udział w IV edycji naszego konkursu. A to co najmniej z czterech przyczyn. Mamy wartościowe nagrody (laptopy, smartfony, aparatry cyfrowe), znakomitych członków Kapituły konkursu dziennikarskiego, nie stawiamy barier przed dziennikarzami obywatelskimi innych serwisów ani przed blogerami, niezależnie od platformy na której prowadzą bloga. Ponadto to sami internauci wybiorą jednego Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku (drugiego wyłoni głosowanie członków Kapituły). Internauci też zdecydują, komu przypadnie tytuł Blogera 2009 Roku i kto zwycięży w pięciu konkursowych kategoriach.

W konkursie na Dziennikarza Obywatelskiego Roku udział mogą wziąć osoby, które opublikowały swoje artykuły w internecie w 2009 r., nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia. W ubiegłym roku w sumie w tym konkursie wzięły udział 123 osoby. Kapituła konkursu dziennikarskiego w tym roku to: Janina Paradowska (“Polityka”), Stefan Bratkowski (honorowy przezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich), Krystyna Kurczab-Redlich (reportażystka), Michał Karnowski (publicysta), Paweł Nowacki (Polskapresse), Piotr Boroń (KRRiT), Adam Bodnar (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Konrad Ciesiołkiewicz (Telekomunikacja Polska), Mariusz Składanowski (Joe Monster i Demotywatory.pl), Jerzy Jachowicz (dziennikarz śledczy) i zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu. Specjalne wyróżnienie dla wybranego przez siebie dziennikarza przyzna też Orange - sponsor tegorocznej edycji konkursu.

Najwięcej zgłoszeń w konkursie na Blogera Roku nadeszło w kategorii "Życie". Swoje blogi zgłosili również politycy: Wojciech Olejniczak, Janusz Korwin-Mikke, Zbigniew Girzyński, Ryszard Czarnecki i Marek Migalski. W konkursie na Blogera 2009 Roku wystartować mogą wszyscy blogerzy, niezależnie od platformy na której prowadzą swoje blogi. Internauci wybiorą te najlepsze w pięciu kategoriach (Polityka, Kultura i Media, Internet i Technologie, Fotoblog, Życie), w każdej oddając jeden głos. Blogera Roku wybiorą sami blogerzy spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów do tego tytułu.

Swoją kandydaturę można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie naszego serwisu

Już 4 lutego rozpoczyna się faza głosowania. Zamiast strony do zgłaszania kandydatów pojawi się wtedy lista zatwierdzonych zgłoszeń z widniejącymi obok przyciskami do głosowania. Głos można oddać do 23 lutego. W konkursie dziennikarskim głosujemy tylko raz. W konkursie blogerskim każdy głos moźe oddać pięć razy, po jednym w każdej z kategorii. Ponadto zgłoszeni blogerzy dysponują jeszcze jednym głosem - po to, by oddać go na najlepszego spośród siebie - Blogera 2009 Roku.

11 marca, podczas uroczystej gali, ogłosimy zwycięzców, którzy uhonorowani zostaną statuetkami, dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami (laptopy, telefony, apartay cyfrowe) Wśród internautów, którzy oddadzą głos w konkursie i do 13 kwietnia dopełnią procedur rejestracji w serwisie, zostanie rozlosowana nagroda dodatkowa - laptop. 


Konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera Roku po raz pierwszy odbył się na początku 2007 roku, pół roku po uruchomieniu serwisu Wiadomosci24.pl. Mogą
w nim wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na to, w jakich serwisach publikują artykuły. Serwis Wiadomości24.pl jest pierwszym organizatorem konkursu blogerskiego, który pozwala zmierzyć się blogerom z różnych platform.

Sponsorem konkursu jest Orange. Patronami medialnymi: Polskie Radio Trójka, Press, Polska The Times, Gadu-Gadu.pl, Witrualna Polska. Partnerami konkursu są: tvp.pl, polskatimes.pl, naszemiasto.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

to ja dorzucę tu, gdzie tli się jeszcze merytoryczna dyskusja o konkursie
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatwierdzonych kandydatur DO jest ok 160 jeśli się nie mylę, kwestia ile kandydatur jeszcze czeka na zatwierdzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto by wiedzieć ilu jest zgłoszonych DO, a ilu Blogerow?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy na instrukcje, jak głosowac?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.