Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28175 miejsce

73 ofiary zamieszek po meczu w Egipcie

Po zakończeniu spotkania pomiędzy odwiecznymi rywalami egipskiej ligi - Al Alhy i Al-Masry, doszło do krwawych zamieszek. Źródła rządowe informują o 73 ofiarach śmiertelnych i kolejnych dziesiątkach rannych.

 / Fot. EPA/AHMED KHALEDMecz pomiędzy zespołami Al Alhy i Al-Masry należał do spotkania podwyższonego ryzyka a sympatycy obu drużyn są w "stanie wojny". Po zakończonym meczu, w którym lepsi okazali się piłkarze Al-Masry wygrywając z rywalem 3:1, na murawę boiska wybiegli kibice obu drużyn. Doszło do regularnej bitwy pomiędzy nimi, w ruch poszły, poza pięściami, butelki i kamienie. Walki przeniosły się również w okolice stadionu - w obliczu krwawych zamieszek policja oraz ochrona meczu okazała się bezradna.

Ostatnie dane egipskiego Ministerstwa Informacji mówią o 73 zabitych i setkach rannych w wyniku starć. "To jest nieprawdopodobne i głęboko zasmucające. To największa tragedia w historii piłki nożnej w Egipcie" - powiedział Hesham Sheiha, zastępca miejscowego Ministra Zdrowia. Bilans ofiar może jeszcze ulec zmianie ponieważ trudno ustalić, czy do wszystkich poszkodowanych dotarła niezbędna pomoc medyczna.

Piłkarze Al-Ahly zostali uwięzieni w swojej szatni w obliczu zagrożenia ze strony fanatycznych kibiców sportowych rywali. Co najmniej dwóch zawodników zostało lekko rannych.


Państwowa telewizja poinformowała, że egipski parlament zbierze się na nadzwyczajnej sesji poświęconym zamieszkom w mieście Port Said.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.