Facebook Google+ Twitter

74. rocznica śmierci św. Faustyny Kowalskiej. Co działo się w Łagiewnikach?

5 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzona jest uroczystość, jaka przysługuje świętym założycielom wspólnot zakonnych.

5.10. 2012 r. Przyjęcie członków do Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum". Foto: archiwum Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie/ z albumu autorki. / Fot. archiwum ZSMBM/ Elżbieta Siepak/ z albumu autorkiDziś przypada 74. rocznica śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej. Jak przebiegają uroczystości w krakowskich Łagiewnikach?
Siostra Elżbieta Siepak: Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybywają pielgrzymki z wielu miejscowości w Polsce i z innych krajów.

Przed Eucharystią o 12.00 w kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny odbyła się ceremonia przyjęcia członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum" z Polski, Niemiec, Szwecji i Togo.

Biskup Jan Zając wręczył nowym członkom regułę, a wikararia generalna s. Gracjana Szewc-legitymacje członkowskie na znak ścisłej łącznosci członków "Faustinum" ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i wspólnego niesienia światu orędzia Miłosierdzia przekazanego przez św. Faustynę.

Ilu członków zrzesza aktualnie Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia?
Stowarzyszenie "Faustinum" zrzesza aktualnie ponad 16 tys. osób z 85 krajów świata (wolontariuszy) oraz 450 członków z 26 krajów.

Są nimi kapłani, osoby konsekrowane i wierni świeccy, którzy pełniej angażują się w misję św. Siostry Faustyny głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga do człowieka poprzez świadecdtwo życia, czyny, słowa i modlitwę.

W tym duchu stowarzyszenie prowadzi dla nich programową formację w kilku językach.

Serdeczne dziękuję za krótką rozmowę.Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

O ja cierpię dole...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.