Facebook Google+ Twitter

74-letnia kobieta poszła na grzyby. Zaginęła

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-04 20:06

Samotna wyprawa 74-letniej kobiety na grzyby zakończyła się szczęśliwie, ale wcześniej staruszka napędziła strachu rodzinie i postawiła na nogi kilkadziesiąt osób.

W niedzielę wieczorem krótko po 21.30 oficer dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy otrzymał informację od zmartwionego męża 74-latki, która około godziny 16.00 samotnie poszła na grzyby w miejscowości Plebanka i jeszcze nie wróciła. Rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, ale gdy to nie przyniosło rezultatu, powiadomiła policję.

Na miejsce zostało wysłanych 6 funkcjonariuszy z Golubia-Dobrzynia, w tym przewodnik z psem tropiącym. W działaniach pomagało 4 policjantów z KPP w Rypinie, około 20 strażaków oraz rodzina i znajomi. Do poszukiwań grzybiarki zaangażowało się blisko 50 osób.

Około północy po dwóch godzinach intensywnej akcji golubsko-dobrzyńscy mundurowi odnaleźli kobietę zziębniętą i wyczerpaną leżącą na ziemi. Tym razem nic jej się nie stało, była przytomna i nie miała żadnych obrażeń ciała. 74-latka powiedziała, że zabłądziła w lesie i gdy w pewnym momencie się przewróciła, nie miała już siły wstać. Dzięki szybkiej pomocy wielu osób, grzybobranie zakończyło się szczęśliwie.

Policja za naszym pośrednictwem apeluje do wszystkich grzybiarzy o rozsądek, aby nie wychodzili do lasu samotnie i w późnych godzinach. Teraz szybciej zapada zmrok i można łatwo się zgubić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie o to chodzi żeby nagłaśniać takie apele i ostrzeżenia w mediach, nawet jeżeli ktoś nie przeczyta to w razie zaginięcia są większe szanse na odnalezienie zaginionego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.