Facebook Google+ Twitter

776 milionów dorosłych na świecie to analfabeci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-08 11:41

W czasach powszechnego dobrobytu na świecie, edukacja i wiedza są niezbędnymi przepustkami do lepszego życia - pisze w przesłaniu sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem.

776 milionów dorosłych na świecie to analfabeci, z czego dwie trzecie stanowią kobiety. Blisko 75 milionów dzieci nie chodzi do szkoły - przypomina ONZ. Ban Ki-moon pisze, że nie zrobiono zbyt wiele, aby zmienić to "zatrważające status quo". Dlatego podczas tegorocznych obchodów dnia piśmienności Ban Ki-moon wzywa do większego zaangażowania na rzecz promowania piśmienności na całym świecie. Sekretarz generalny ONZ apeluje również o zapewnienie niezbędnych środków w celu osiągnięcia rzeczywistego postępu.

Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem ustanowiło UNESCO w 1965 roku. Choć liczba analfabetów na świecie systematycznie maleje, to jednak nadal kilkanaście procent populacji nie umie czytać i pisać, a także wykonywać czterech podstawowych działań matematycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bfmghqqvj
  • bfmghqqvj
  • 14.07.2011 16:12

uJBlTK <a href="http://kkhwnxbpuwwr.com/">kkhwnxbpuwwr</a>, [url=http://cxqmlviysbub.com/]cxqmlviysbub[/url], [link=http://lvjtacmaaepi.com/]lvjtacmaaepi[/link], http://nuwilfmipzxr.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.