7 bramek w Wolfsburgu, VfL wygrał szósty mecz z rzędu

Wczorajsze spotkanie VfL Wolfsburg – Schalke 04 zainaugurowało 24. kolejkę piłkarskiej Bundesligi. Po emocjonującym widowisku gospodarze wygrali 4:3 (2:1).

Edin Dzeko (L) z Wolfburga i Rafinha (P) z Schalke. / Fot. EPA/Jens WolfMecz rozpoczął się od mocnego uderzenia piłkarzy z Gelsenkirchen. Goście od pierwszych minut atakowali bramkę „Wilków”, co już w 9. minucie spotkania dało im prowadzenie po strzale Heiko Westermanna. Kibice Schalke nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia swoich ulubieńców. Po starciu Mladena Krstajica z Grafitte w polu karnym w 23. minucie, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany. Po wyrównującym golu Wolfsburg przejął inicjatywę na boisku, a obrona Schalke popełniać zaczęła liczne błędy.

Tuż przed przerwą gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie - dośrodkowanie Grafitte na 13. bramkę w sezonie zamienił Dzeko (44. min.). Tuż po zmianie stron oba zespoły ruszyły do ataku, jednak to podopieczni Felixa Magatha bliżsi byli zdobycia kolejnej bramki. Mimo ofensywnej gry wynik nie uległ zmianie do 74. minuty, kiedy na 3:1 podwyższył wyróżniający się podczas całego spotkania Grafitte. Odpowiedź Schalke była natychmiastowa.

/ Fot. Logo BundesligiJuż 120 sekund po bramce dla VfL, Jermain Jones przywrócił jednobramkową różnicę pomiędzy zespołami, co zapowiadało wiele emocji w ostatnim kwadransie spotkania. „Kropkę nad i” postawił w 84. minucie Grafitte, zdobywając swoją 17. bramkę w bieżącym sezonie. Kiedy pierwsi kibice opuszczali już trybuny bramkę na 4:3 zdobył jeszcze Kevin Kuranyi. Na wyrównanie piłkarzom z Zagłębia Ruhry zabrakło już jednak czasu.

Dzięki piątkowej wygranej zespół z Wolfsburga włączył się w walkę o tytuł Mistrza Niemiec. Na uwagę zasługuje fakt, iż było to szóste zwycięstwo „Wilków” z rzędu, a Wolfsburg staje się powoli twierdzą nie do zdobycia dla pozostałych klubów Bundesligi. Podopieczni Felixa Magatha nie przegrali na Volkswagen Arena już od jedenastu miesięcy.