Facebook Google+ Twitter

7. Cieszyński FORTUNA Bieg

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-24 15:58

W niedzielę 26 kwietnia odbędzie się 7.Cieszyński Fortuna Bieg. Firma Fortuna Zakłady Bukmacherskie kolejny raz będzie głównym sponsorem imprezy, której frekwencja w tym roku przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Tradycją stało się organizowanie cieszyńskiego biegu w kwietniu. Tak będzie i w tym roku, gdy bieg młodzieżowy w kategoriach chłopców i dziewcząt zostanie rozegrany bezpośrednio przed najważniejszą atrakcją dnia, jaką niewątpliwie jest bieg główny.

Młodzież i dzieci będą ścigać się na dystansie 2 kilometrów, natomiast startujący w biegu głównym będą mieli do pokonania dwie 5 kilometrowe pętle. Zeszłoroczny bieg przyciągnął niespełna 1000 uczestników zarówno w biegu młodzieżowym jaki i biegu głównym. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej frekwencji. Dość powiedzieć, że do biegu młodzieżowego zgłosiło się nieco ponad 1500 osób. Trudno znaleźć w Polsce imprezę biegową o podobnej popularności.

- Z niecierpliwością wyczekujemy startu Cieszyńskiego Biegu, który co roku odbywa się pod naszym patronatem. Jesteśmy dumni, że cała impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów biegania. Wspieranie i propagowanie aktywnych form wypoczynku to jeden z głównych celów sponsoringowych naszej firmy - cieszy się Ales Dobes , CEO Fortuna Zakłady Bukmacherskie, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Bieg zaliczany jest do Pucharu Beskidów. Dla biegaczy, którzy lubią liczyć czas organizatorzy przygotowali coś specjalnego, ważną informacją będzie fakt, że tempo podczas biegu nadawać będą "pacemakerzy", którzy prowadzić będą biegaczy do mety w założonym czasie (40 min, 50 min, 60 min).

Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma koszulkę techniczną, numer startowy z agrafkami, dyplom uczestnictwa, ciepły posiłek, wodę na trasie i na mecie, a zawodnicy na miejscach 1 – 1000 pamiątkowy medal (w przypadku większej ilości zawodników medale zostaną wysłane pocztą).

Więcej informacji, w tym regulaminy oraz odnośnik do systemu zgłoszeń, dostępne są na oficjalnej stronie pod adresem www.fortuna.bieguliczny.pl oraz na Facebooku Cieszyński Fortuna Bieg.

Harmonogram biegu:

8:00 - 11:00 Odbiór pakietów i numerów startowych w biurze zawodów (bieg młodzieżowy do 10:30)
10:30 - przejście młodych biegaczy na start
11:00 - start biegu dziewcząt
11:20 - start biegu chłopców
12:00 - start biegu głównego
13:15 - dekoracja zwycięzców (kolejność: bieg młodzieżowy, bieg główny i najlepsi biegacze z Cieszyna)
(Materiały organizatora biegu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.