Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15960 miejsce

7 Edycja Ręki Dzieła Fest

Już w najbliższą sobotę i niedzielę 25 i 26 marca rozpocznie się kolejna edycja święta wrocławskich artystów rękodzieła. Tym razem festiwal został rozłożony na dwa następujące po sobie weekendy.

Plakat reklamujący wydarzenie / Fot. Plakat reklamujący wydarzeniePodczas 7 Edycji Ręki Dzieła Fest zaprezentowane zostaną prace lokalnych artystów rękodzieła. Będzie można znaleźć tutaj wyjątkowe zabawki, oryginalne dekoracje czy dodatki. Uczestnicy przygotowali szeroką ofertę dotyczącą własnoręcznie tworzonych ubrań oraz biżuterii. Nie zabraknie także arcydzieł w postaci grafik, obrazów i ceramiki.

Celem imprezy jest stworzenie możliwości spotkania się twórców z odbiorcami. Pośród wystawców znajdziemy zarówno amatorów jak i w pełni profesjonalnych artystów. Łącznie zaprezentuje się 48 twórców rękodzieła- każdy przedstawi swoje najlepsze produkty. Organizatorem jest Fundacja Paliwo Artystyczne sama opisująca się jako: fanatyków sztuki, przerażająco zakochanych w artystycznych dziełach, ślepo zapatrzonych w pozytywny rozwój człowieka poprzez dotyk kultury. Talent widzimy pod wieloma postaciami i każdemu pragniemy dawać szansę. Powstaliśmy aby organizować festiwale, warsztaty, spotkania, wystawy, pokazy dla wszystkich. Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Dla szczęśliwych, zagubionych, uzdolnionych, zrezygnowanych. Powstaliśmy by promować, pomagać, inicjować i pobudzać do kreatywnego życia ze sztuką, a dzięki temu odnajdywać własne radości i wartości wewnętrzne.

 / Fot. Ulepy- PietruszkiWśród licznych atrakcji znajdzie się wernisaż urodzonej w Łodzi, wrocławskiej graficzki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych Mai Gajewskiej. Jej prace będzie można oglądać w budynku kina na pierwszym piętrze nieprzerwanie do 8 kwietnia. Bez wątpienia każdy znajdzie coś ciekawego pośród twórczości nacechowanej poszukiwaniem nowych form, linii i plam barwnych.Aniołek Ulepy- Pietruszki / Fot. Ulepy- Pietruszki

W sobotę o godzinie 15 na pierwszym piętrze będą miały miejsce darmowe warsztaty Moja Roślina. Podczas nich będzie szansa na wykonanie własnej doniczki z recyklingu oraz po wypełnieniu ziemią, zasadzenia w niej roślinki. Każdy uczestnik otrzyma możliwość zabrania jej do własnego domu.

Pośród niedzielnych atrakcji organizatorzy zapewnili występ jednej z artystek, która zrealizuje pokaz "DIY Wielkanocne". Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 13:00. Każdy będzie miał sposobność zobaczenia jak z prostych przedmiotów przygotować wyjątkowe i oryginalne ozdoby świąteczne.  / Fot. Ulepy- Pietruszki

Festiwal odbędzie się w budynku Kina Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19 a-21 we Wrocławiu w godzinach 12-20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiosna nadeszła a wraz z nią wiele ciekawych projektów i wydarzeń tworzonych w umysłach organizatorów podczas okresu zimowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doniczka z recyklingu, sukienka z recyklingu, wlosy z ... i mamy Wiosne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.