Facebook Google+ Twitter

7. etap Tour de Pologne wygrał Stefan Schumacher

W niedzielę wyścig Tour de Pologne wystartował z rynku w Jeleniej Górze. To już ostatni, VII etap konkursu. Zwycięzcą wyscigu został Niemiec Stefan Schumacher. Najlepszy z Polaków, Marek Rutkiewicz zajął w wyścigu czwarte miejsce.

Około godziny 13 rozpoczął się ostatni już, VII etap Tour de Pologne. Z koszulką lidera wystartował sobotni zwycięzca – Niemiec – Stefan Schumacher. Przyjazd kolarzy na metę w Karpaczu planowany był na około 16:30.


kolarzekolarzepojechali!


Sportowcy startowali z rynku w Jeleniej Górze. Gościem specjalnym tegorocznego TDP był Jerzy Szmajdziński. Posła SLD na krok nie odstępował prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak.


Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry

szmajdziński

Szmajdziński i Kusiak rozmawiają
Sygnałem do startu był wystrzał z armaty. Sportowcy spokojnie stali przed metą i rozmawiali pomiędzy sobą. Gdy usłyszeli wystrzał – wystraszyli się, a potem spokojnie usadzili się na rowerze i ruszyli przed siebie... wciąż dyskutując.


przed startemzwatpienie? znuszenie?

armataCzas przed startem umilała kapela, grając niezbyt ambitną, ale wesołą muzykę. Refren jednej z piosenek brzmiał: „Marek Rutkiewicz, to jest polska broń. Tour de Pologne, Tour do Pologne, Tour de Pologne!”


rynekkolarzerynek

W imprezie wzięło udział około 120 kolarzy z 30 krajów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tu Schumacher tam Schumacher. Chyba najpopularniejsze nazwisko niemieckie wśród sportowców... Macher Butów, czyli Szewc. Do roweru jak znalazł - w końcu czym sie pedałuje? Nogami w...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.