Facebook Google+ Twitter

7. Festiwal Misteria Paschalia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-03-23 15:29

Wielkopostna zaduma, kontemplacja Męki Pańskiej i radość zmartwychwstania - to wszystko, ubrane w niesamowitą, muzyczną formę składa się na festiwal Misteria Paschalia, który już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie.

 / Fot. Źródło:www.misteriapaschalia.plWprowadzeniem w atmosferę Wielkiego Tygodnia będzie wykonanie utworów muzyki dawnej skupione wokół motywów pasji Chrystusa, cierpiącej matki czy Magdaleny opłakującej śmierć Mistrza. W Wielki Czwartek zaprezentowane zostanie dzieło opisujące Mękę Pańską poprzez kontemplację kolejnych ran zadanych Jezusowi. Punktem kulminacyjnym rozważań pasyjnych będzie wykonanie Pasji wg Św. Jana Johanna Sebastiana Bacha w interpretacji Les Musiciens du Louvre-Grenoble pod batutą Marka Minkowskiego.

W Wielką Sobotę kameralny koncert muzyki barokowej zabrzmi w kaplicy Św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce, zaś w Wielkanoc usłyszymy oratorium La Resurrezione George’a Friderica Handla, którego akcja rozgrywa się właśnie tej nocy, kiedy Chrystus Zmartwychwstał. Będzie to muzyczne centrum całego festiwalu. W Poniedziałek Wielkanocny Vivica Genaux z towarzyszeniem zespołu Europa Galante zaprezentuje najpiękniejsze arie z oratoriów i oper Antonia Vivaldiego.

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić na stronie internetowej: www.ticketonline.pl i w dwóch Punktach Sieci Informacji Miejskiej w Krakowie - w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz przy ul. św. Jana 2.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.misteriapaschalia.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.