Facebook Google+ Twitter

7. Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim już w kwietniu!

Wielkimi krokami zbliża się niezwykłe wydarzenie wśród śląskich żaków: 7. Festiwal Nauki. Od 11 do 14 kwietnia Uniwersytet Śląski otwiera swoje sale dla wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy.

 / Fot. Festiwal NaukiGłównym celem Festiwalu jest nie tyle promowanie osiągnięć studentów, co pomoc przyszłym żakom w wyborze właściwej, edukacyjnej ścieżki. Festiwal od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem odwiedzających licealistów: w zeszłym roku impreza ta przyciągnęła prawie 30 tys. osób. Maturzystom Festiwal Nauki daje możliwość obejrzenia sal wykładowych, bibliotek czy laboratoriów niejako „od kuchni”, gdyż w trakcie roku akademickiego dostęp do tych miejsc jest ograniczony, czy wręcz niemożliwy ze względu na odbywające się zajęcia. Same miejsca to nie wszystko: uczniowie mają okazję do bezpośredniej rozmowy z osobami studiującymi dane kierunki, poznania specyfiki, charakteru studiów.

Mówiąc o samym Festiwalu: jest to czterodniowy cykl wykładów, konferencji, warsztatów na poszczególnych wydziałach (we wszystkich miastach, gdzie UŚ ma swoje siedziby: Sosnowcu, Katowicach, Cieszynie, Rybniku, Chorzowie), jednakże najważniejszym punktem Festiwalu Nauki jest Jarmark Wiedzy (przypadający na 14 kwietnia).

Centrum-miejscem, gdzie najwięcej będzie się działo, i gdzie koniecznie należy przyjść, jest ulica Bankowa w Katowicach (nowy deptak).To właśnie tam zostanie rozbite miasteczko namiotowe, w którym odwiedzający będą mogli zobaczyć niecodzienne prezentacje robotów, eksperymenty chemiczne. Aby humaniści nie czuli się pokrzywdzeni i dla nich znajdą się atrakcje, gdyż będą mogli podebatować o literaturze, zobaczyć słowiańską wioskę czy też wziąć udział w rekonstrukcji historycznej obrony Katowic podczas II Wojny Światowej. Jak podaje oficjalna strona Festiwalu wśród kół prezentujących swoje odkrycia
i badania znajdą się m.in.: Koło Naukowe Politologów, Koło Naukowe Seksuologii, Koło Naukowe Pasjonatów Informatyki.

Festiwal to dobry sposób na zaprezentowanie maturzystom oferty edukacyjnej uczelni, przy czym nie należy zapominać o walorach dydaktycznych imprezy: przygotowane warsztaty przybliżą uczniom dziedziny nieznane, nieodkryte, na które warto zwrócić uwagę.
Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Samorząd Studencki UŚ.

Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu popularnonaukowym.

Festiwal Nauki


Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.