Facebook Google+ Twitter

7 godzin czekali na radiowóz drogówki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-12 07:27

Po kilka godzin czekali wczoraj na przyjazd policjantów uczestnicy kolizji na łódzkich drogach.

fot. Express Ilustrowany – Przyjechali po 7 godzinach! Straciłem niepotrzebnie mnóstwo czasu – denerwował się Tomasz Dzierzbicki, uczestnik karambolu przy ulicy Strykowskiej. – To jakaś paranoja!

W tym czasie uczestników kolizji minęło kilkanaście radiowozów. – Nie zatrzymał się żaden – oburzał się Dzierzbicki. – Nie potrafię zrozumieć działania policji.

– Opóźnienia były spowodowane dużą liczbą interwencji – poinformowała dyżurna Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. – Tylko do godziny 18 mieliśmy 40 zdarzeń. Kolizje musiały czekać, bo w pierwszej kolejności interweniowaliśmy przy wypadkach.

– Na 171 etatów w wydziale mamy około 40 wakatów – wyjaśnia podinspektor Mirosław Micor, rzecznik KMP w Łodzi. – W ciągu dnia po ulicach Łodzi jeździ od 3 do 5 wozów patrolowych. Nie możemy obciążać innych wydziałów ich pracą, bo mają swoje zajęcia.

Za kilka dni Wydział Ruchu Drogowego przejdzie gruntowną reorganizację. Mają powstać osobne sekcje: przestępstw i wykroczeń oraz ruchu drogowego.

(g) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bedzie setna reorganizacja, a za miesiąc będziemy mieli podobną sytuację. Szkoda, że gościu nie porobił zdjęć omijającym radiowozom z godziną przejazgu (i rejestracją). Byłaby świetna dokumentacja do przeanalizowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.