Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9762 miejsce

7. Grolsch ArtBoom Festival, czyli sztuka współczesna w Krakowie

25 września w Krakowie ruszy 7. Grolsch ArtBoom Festival. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „przemiana wsi w miasto”. Festiwal potrwa do 9 października.

Festiwal Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom 2015

Grolsh ArtBoom Festival / Fot. Materiały prasowe/zdjęcie archiwalneW tym roku festiwal nie skupi się na jednej dzielnicy miasta, tak jak to było do tej pory. Tym razem projekty zobaczymy też na Bronowicach, Woli Justowskiej czy Salwatorze. Mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, debatach i spotkaniach ze specjalistami w zakresie relacji wieś-miasto.

- Przemiana wsi w miasto, temat tej edycji festiwalu jest okazją do zweryfikowania wielu obiegowych opinii, zmierzenia się z toposem polskiej modernizacji, twierdzeniem, że siły modernizacyjne tkwią w tym co miejskie, czy innym, często reprodukowanym mitem, że chłopi, niewyedukowani i konformistyczni, niczego sami nie wywalczyli i nie wypracowali, w przeciwieństwie do światłych, kontestujących rzeczywistość inteligentów – mówi Małgorzata Gołębiewska dyrektor artystyczna Grolsch ArtBoom Festivalu.

Ważnym elementem festiwalu jest Fresh Zone, czyli konkurs dla młodych artystów na zaprojektowanie i zrealizowanie projektu w przestrzeni Krakowa. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: : Anna Pichura, Jolanta Nowaczyk i Błażej Kraus za projekt Modułowa działka przyszłości, Aleksandra Goral i Aleksandra Korzelska za I woke up like this oraz Karolina Balcer za projekt Teren prywatny. Wszystkie projekty będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Festiwal Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom jest wydarzeniem prezentującym sztukę w przestrzeni miejskiej, ma charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy. Łączy sztukę współczesną, performance, happening i działania społeczne.

Więcej na: ARTBOOM FESTIVAL
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.