Facebook Google+ Twitter

7. lokata Tomasza Sikory w biegu masowym

Tomasz Sikora zajął 7. miejsce w biegu ze startu wspólnego na 15 km we włoskiej Anterselvie. Polak wyruszył na trasę z pierwszym numerem startowym, gdyż z wyścigu zrezygnował lider klasyfikacji generalnej Norweg Emil Hegle Svendsen.

Tym samym przed naszym biathlonistą ukazała się szansa odrobienia straty 50 punktów do lidera PŚ (za wygraną zdobywa się 60 punktów). Niestety, szansy tej nie wykorzystał zajmując 7. miejsce, za które otrzymał 36 punktów do klasyfikacji generalnej.

Polak nie zaczął najlepiej zaliczając jedno pudło już na pierwszym strzelaniu. Ze strzelnicy wybiegał na 20. miejscu ze stratą 26,1 sekundy do Austriaka Simona Edera. Stratę tę zniwelował swoim świetnym biegiem i przed drugim strzelaniem tracił już tylko niespełna 9 sekund. Niestety, kolejna wizyta na strzelnicy to dla Tomka kolejna runda karna i strata po strzelaniu do bezbłędnego Austriaka Edera wynosiła już 37,4 sekundy (17. lokata).

Na trzecim strzelaniu Sikora zameldował się na ze stratą prawie 30 sekund jednak - tradycyjne już w tym wyścigu - jedno pudło spowodowało powiększenie się straty do 36 sekund, ale dzięki błędom rywali Tomasz przesunął się na 12. miejsce. W między czasie na prowadzenie wysunął się bezbłędnie strzelający Niemiec Stephan Christoph, w decydującym strzelaniu dołączył jednak do grona pudłujących, podobnie uczynił Tomasz Sikora, który po raz czwarty zaliczył jedno pudło i wybiegł na trasę ze stratą 16,6 sekundy zajmując 6. lokatę.

Fantastyczny bieg spowodował zbliżenie się do siebie czołówki wyścigu. Sikora na 300 metrów przed metą tracił do lidera Niemca Stephana zaledwie 2 sekundy zajmując 6 miejsce. Niestety, na finiszu zabrakło mu już siły i ostatecznie zajął 7. lokatę ze stratą 6, 4 sekundy do świetnie dysponowanego tego dnia Niemca Christopha Stephana.

Po tych zawodach Polak nadal zajmuje pozycję wicelidera PŚ, a jego strata do Emila Hegle Svendsena zmalała do 14 punktów.

Wyniki
1. Stephan Christoph (1) 37.19.9
2. Landertzinger Dominik (3) +0.2
3. Tcherezov Ivan (2) +2.8
***Tomasz Sikora. / Fot. PAP EPA/DANIEL DAL ZENNARO
7. Sikora Tomasz (4) +6.4

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Doskonały bieg, niezwykle skromny sportowiec :). Nie wymagajmy cudów w każdym z wyścigów. Choć ja czekam z niecierpliwością i nadzieją, że Tomek pokaże klasę w Korei na MŚ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwykle tak jest, że jedno pudło decyduje u Sikory. Ale to słabe pocieszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie biega Tomek, o jedno pudło za dużo jednak ;). Ostatni strzał niecelny był niestety, jakby Tomek trafił to by wygrał eh :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.