Facebook Google+ Twitter

7 maja pikieta pod MEN w obronie polskiej szkoły

"Bronimy polskiej szkoły! - pikieta pod MENem" - tak nazywa się akcja, organizowana na Facebooku przez Strajk Szkolny. Udział zapowiada nieco ponad 140 osób. Czy pikieta okaże się skuteczna?

Gmach Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego na al.Szucha 25, Licencja: Creative Commons 3.0 / Fot. NajuanNa poniedziałek 7 maja zapowiadana jest pikieta pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Organizatorami akcji są uczestnicy Koalicji na Rzecz Polskiej Szkoły, która zrzesza "Solidarność" Oświaty i Wychowania, Koordynatorów akcji Strajk Szkolny, Niezależne Stronnictwo Akademickie, rodziców.

Organizatorzy mają dwa główne żądania. Po pierwsze chcą uchylenia rozporządzeń ministra edukacji narodowej: z 23 grudnia 2008 roku w sprawie Podstawy Programowej Kształcenia Ogólnego oraz z 7 lutego 2012 roku w sprawie ramowych planów nauczania. Po drugie domagają się "szerokiej, kompleksowej debaty społecznej nad kierunkiem reform polskiej oświaty".

Na facebookowej stronie wydarzenia, "Bronimy polskiej szkoły! - pikieta pod MENem", utworzonej przez Strajk Szkolny, udział zadeklarowało do tej pory zaledwie 141 osób. Można także przeczytać wpisy, typu: "dotrzeć nie dotrę ale popieram!". Jutro między 12 a 14 dowiemy się, jaka będzie rzeczywista frekwencja pod ministerstwem.

Jaki jest powód pikiety? "Dotychczasowe formy protestu nie przyniosły skutków, dlatego 7 maja uczniowie, rodzice i nauczyciele będą razem protestować przeciwko niszczeniu polskiej szkoły." - piszą organizatorzy.

Czy pikieta okaże się skuteczna, skoro wszystkie inne metody zawodzą? Historia wiele razy pokazywała, że duże zgromadzenia i uparcie Polaków potrafią zmuszać nasze władze do zmiany swoich decyzji. Najważniejsze jednak, by wszystko zmierzało w dobrym kierunku - do jak najlepszego kształcenia obecnych i przyszłych pokoleń.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Musiński
  • Zbigniew Musiński
  • 07.05.2012 09:41

Pozytywny jest objaw, że znajdują się jeszcze osoby, które rozumieją wagę nauczania w polskiej szkole. Obawiam się, ze jest ich niewielu. Na pewno nie ma ich w MEN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.