Facebook Google+ Twitter

7 ofiara powodzi!

W Sandomierzu znaleziono zwłoki kolejnej osoby, której śmierć może mieć związek z "wielką wodą", jaka nawiedziła południową Polskę.

Fot. ilustracyjna / Fot. Michał Okła/Gazeta KrakowskaStrażacy biorący udział w akcji ewakuacyjnej ludności zamieszkującej prawobrzeżną część Sandomierza, wyłowili z Wisły, w godzinach popołudniowych, ciało 50-letinego mężczyzny. Na razie nie jest znana jego tożsamość. Jeżeli potwierdzi się informacja, że zginął w wyniku powodzi, będzie to jej 7 ofiara.

Sytuacja powodziowa jest wciąż tragiczna, szczególnie w Małopolsce, na Śląsku i na Podkarpaciu. Do tej pory ewakuowanych zostało blisko 3 tys. ludzi, kolejne wciąż oczekują na ewakuację z, zagrożonych zalaniem, terenów. W akcji przeciwdziałaniu powodzi i niesienia pomocy najbardziej potrzebującym bierze udział ok. 70 tyś. strażaków, 4 tyś. policjantów oraz prawie 2 tyś. wojskowych. W umacnianiu wałów powodziowych i innych pracach prewencyjnych pomagają także cywile.

Jak podało Rządowe Centrum Informacji, na godzinę 20 premier Donald Tusk zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Podczas posiedzenia omówiona zostanie aktualna sytuacja powodziowa i hydrologiczno-meteorologiczna w kraju. Przedstawione zostaną informacje z działań ratowniczych na terenach dotkniętych powodzią. Omówione zostaną przygotowania do działań prewencyjnych na terenach zagrożonych powodzią oraz propozycje dalszych przedsięwzięć na terenach zalanych.

Źródło: premier.gov.pl, gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.