Facebook Google+ Twitter

7. rocznica ataków na wieże WTC

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 07:18

Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich Barack Obama i John McCain wezmą wspólnie udział w obchodach siódmej rocznicy ataków terrorystycznych z 11 września w Nowym Jorku. Prezydent George Bush będzie uczestniczył w obchodach rocznicy zamachów w Waszyngtonie.

Obchody rocznicy 11 września w Nowym Jorku będą miały podobny przebieg, jak w latach ubiegłych. Uroczystość rozpocznie się od bicia dzwonów i odśpiewania przez chór hymnu Stanów Zjednoczonych. Następnie zgromadzeni uczczą minutą ciszy pamięć poległych. Później zostaną odczytane nazwiska wszystkich, którzy zginęli w wieżach World Trade Center.

Członkowie rodzin zabitych w zamachach z zadowoleniem przyjęli deklaracje Baracka Obamy i Johna McCaina o wspólnym udziale w uroczystości na Ground Zero. Sztaby obu kandydatów podjęły też decyzję o wstrzymaniu na jeden dzień wszystkich negatywnych reklam wyborczych.

W Waszyngtonie głównym punktem rocznicowych uroczystości będzie otwarcie Parku Pamięci, poświęconego ofiarom ataku na Pentagon. Wśród drzew klonowych ustawiono tam 184 stalowe konstrukcje, przypominające ławki z wygrawerowanymi nazwiskami osób, które zginęły w budynku i na pokładzie samolotu American Airlines.
Poza prezydentem Bushem w ceremonii weźmie udział sekretarz obrony Robert Gates oraz rodziny zabitych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.