Facebook Google+ Twitter

7. Tydzień Weganizmu. W programie pokazy gotowania, spotkania z ciekawymi ludźmi, wydarzenia sportowe

Między 11 do 17 kwietnia odbędzie się w Warszawie siódmy Tydzień Weganizmu. To największa w Polsce impreza poświęcona tematyce praw zwierząt i wegańskiego stylu życia.

https://flic.kr/p/6PkP5D / Fot. Jennifer/CC BY 2.0W ramach akcji zaplanowano między innymi spotkania z Jolą Słomą i Mirkiem Trymbulakiem – weganami i projektantami mody, autorami książek „Nakarmić duszę” i „Ubrać duszę”, Aśką Wydrych – założycielką Fundacji Czarna Owca Pana Kota oraz z dietetykiem i personalnym trenerem Damianem Parolem.

Tradycyjnie będą też wydarzenia sportowe (bieg z VegeRunners), wegańskie gotowanie na żywo (pokaz autorki bloga Weganizm Udomowiony i kulinarne zawody blogerów) oraz konkursy z nagrodami. W tym roku Empatia, której bliska jest idea praw człowieka, po raz pierwszy zaprosi wszystkich zainteresowanych do Żywej Biblioteki.

Szczegółowy program Tygodnia Weganizmu 2015: wegetydzien.pl. Problem etycznego stosunku człowieka do innych zwierząt skłania kolejne osoby do bliższego przyjrzenia się diecie roślinnej – już siedem procent Polek i Polaków wybrało dietę wegańską lub wegetariańską albo aspiruje do tego sposobu życia.

Powstają kolejne wegańskie restauracje, jadłodajnie, sklepy i blogi. Pojawia się też coraz więcej pytań o dietę roślinną na grupach dyskusyjnych i forach. W zalewie informacji trudno czasem zorientować się, która z nich oparta jest na potwierdzonych naukowo faktach, a która stanowi tylko mniej lub bardziej subiektywną opinię autora. Organizowana przez Stowarzyszenie Empatia impreza ma na celu przedstawienie różnych aspektów weganizmu – etycznego, zdrowotnego i ekologicznego – w oparciu o wiarygodne źródła.

Czytaj także: Pod koniec kwietnia nad Wartą w Poznaniu ruszy 8. edycja KontenerART


Tydzień Weganizmu znajdziecie również na Facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.