Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

60 miejsce

7. urodziny serwisu! Zaczynali w Wiadomościach24.pl, dziś są zawodowcami

Dziś święto wszystkich autorów Wiadomości24.pl i samego serwisu! 14 czerwca 2006 roku serwis został powołany do życia. Przez te 7 lat wspieraliśmy się i wspólnie uczyliśmy dziennikarstwa, pokazywaliśmy, że głos społeczności ma olbrzymie znaczenie i że razem możemy wiele zdziałać. Publikowały w tym serwisie tysiące osób i wiele z nich dziś zawodowo zajmuje się dziennikarstwem. Przypomnijmy sobie ich nazwiska!

 / Fot. W24Kiedy 7 lat temu powstawał serwis, nikt nie wiedział, jak potoczą się jego losy. To, co na początku było przygodą i miejscem do realizowania pasji, przerodziło się w medium czytane przez setki tysięcy internautów. Dziś w Wiadomościach24.pl zarejestrowanych jest prawie 40 tysięcy osób! To tutaj zaczynali ludzie, którzy pracują w największych redakcjach na poważnych stanowiskach. To tutaj razem uczyliśmy się dziennikarskiego sznytu, wyszukiwania i wartościowania informacji. Wspólnie zastanawialiśmy się, jaką rolę będą spełniały media w nowej cyfrowej epoce i razem szukaliśmy w niej dla siebie miejsca. Po 7 latach możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nam się to udało :-)

W Wiadomościach24.pl swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynali m.in. Oliwia Piotrowska, Marcin Nowak, Agnieszka Gierczak, Seweryn Lipoński, Anna Wittenberg, Ewa Kowalska, Marek Iwaniszyn, Jarosław Jakubczak, Grzegorz Broniarczyk czy Ewa Wołkanowska-Kołodziej, Michał Tuszyński,
Michał Misiorek, Kamila Glińska. Ufff, sporo tych nazwisk! Dziś wymienione osoby pracują w oddziałach "Gazety Wyborczej", Polskim Radiu, NaTemat, tytułach Polskapresse, Mediach Regionalnych, fundacjach. Swoją ścieżkę kariery związały z branżą mediów i nikt z nich nie żałuje tego wyboru. Jak wspominają Wiadomości24.pl?

- Z Wiadomościami24 związałem się pod koniec liceum, wtedy, gdy na wszystkich polach czułem się i chciałem być dziennikarzem. To była świetna przygoda i fantastyczna szkoła - z entuzjazmem opowiada Marcin Nowak, dziś digital content manager w Polskapresse. - Moje szczęście było też takie, że trafiłem na złote lata dziennikarstwa obywatelskiego. Miałem okazję np. relacjonować dla gazet w Polsce szczyt UE w Brukseli - właśnie dzięki legitymacji W24, napisać dziesiątki artykułów, które przeczytały setki tysięcy osób. To były konkretne liczby, konkretna siła i motywacja i coś, co "pchnęło mnie" w media dalej - wspomina.

Co Marcin robi dzisiaj? Zajmuję się zarządzaniem bardzo dużymi serwisami internetowymi i wciąż mam słabość do treści, pochodzących od internautów, od naocznych świadków. Wiadomościom24 wiele zawdzięczam i szanuję. Dały "kopa" wielu ludziom. Dziś najaktywniejsi twórcy W24 z tamtych czasów pracują w mediach, czasami na bardzo ważnych i kluczowych stanowiskach.

"W24 - miejsce, w którym człowiek zbliżał się do drugiego człowieka"

Podstaw dziennikarstwa w serwisie uczył się również Seweryn Lipoński, dziś pracownik poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej". W W24 nauczył się doceniać lokalne tematy, realizować materiały na miejscu, a nie zza biurka i rozmawiać ze zwykłymi ludźmi. - Do dziś staram się tak pracować - mówi. - Poznałem tu też "siłę mediów". Nie zapomnę zaskoczenia, gdy tropiłem małą aferę z próbną maturą i szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej sam do mnie dzwonił, aby wyjaśnić sprawę - przypomina sobie.

Seweryn twierdzi, że Wiadomości24.pl są miejscem, w którym można przekonać się, jak wygląda dziennikarstwo w praktyce - jeśli tylko jest się zaangażowanym i ma się odrobinę silnej woli. - Dużo pomagały sugestie redaktorów. Czasem musieli hamować moje zapędy, np. raz Agnieszka Gierczak powstrzymała mnie przed oskarżeniem władz Poznania o złamanie prawa - co, jak się potem okazało, nie było prawdą. Gdyby to puściła, ktoś mógłby wtedy dostać słono po kieszeni. Od tamtego czasu nigdy nie lekceważę rad redaktorów - śmieje się.

Michał Wojda dostrzegł w serwisie co innego: nowe możliwości. Na początku publikował, ponieważ chciał się sprawdzić, z czasem jednak zrozumiał, że być może ważniejsze od wysyłania materiałów jest obcowanie ze społecznością ludzi z pasją. - To była wielka idea, idea przyszłości, wielki przełom, w którym człowiek zbliżał się do drugiego człowieka, ale już na etapie internetu - wspomina. - I tak poznałem wielu wspaniałych ludzi, przede wszystkim byłych redaktorów naczelnych Wiadomości24.pl, panów Pawła Nowackiego i Tomasza Kowalskiego - ludzi, których cenię za ich niepoliczony wkład w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego na poziomie internetu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

W "Biblii" jest taka scena opisująca zniszczenie Sodomy. Dwaj aniołowie przybyli do Sodomy na rozkaz Boga zniszczyć ją za nieposłuszeństwo. Gdy wyewakuowali z miasta zacną rodzinę Lota, to i tak małżonkę Lota dopadła śmierć poprzez zamianę jej w słup soli. Dlaczego? Za to, że była zbyt ciekawska. Chciała zobaczyć, co Bóg wyprawia z Sodomą obejrzała się za siebie, co było również nie po myśli Boga. W tym momencie zamieniła się w skałę.

Ta historia ma swoje przesłanie. Po tej tragedii Lot nie miał już dojrzałej kobiety, wykorzystywał więc swoje córki, żeby ród przetrwał. W medycynie taki rozród określa się jako rozmnażanie wsobne, które daje coraz słabsze potomstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...lub może być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego lub z dobrymi obyczajami. Usunięcie Materiału, Komentarza, Wypowiedzi lub wpisu na forum nie wymaga uzasadnienia/

Pytanie tylko, czy odcinanie się formalne od wymogu uzasadnienia jest sprzeczne z dobrymi obyczajami, czy nie jest sprzeczne... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Paweł Nowacki, Rafał Gdak

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy jesteśmy twórcami wizerunku portalu .
Pranie " brudów " powinno się odbywać w wątkach na grupach .
Marku ,ja przeczytałam ten tekst , przyjemny nie był .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, czy to nie była zbyt nerwowa reakcja? Skoro był to paszkwil, to Andrzej Wiosna nie doszukałby się na sobie suchej nitki ze strony innych użytkowników... A w tej sytuacji... każdy może być tak samo potraktowany, jak Andrzej Wiosna. Przyznam się, że nie zdążyłem przeczytać i nie wiem, co za mój materiał albo mój profil za chwilkę może wylecieć z W24
Mało to komfortowa sytuacja i chyba nie tylko dla Andrzeja Wiosny...
Ten Operator jawi się tutaj jak Bóg ze Starego Testamentu... Za "złe" karze bez pardonu i już. Tylko chciałbym poznać, czym jest dla Operatora to zło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo wydawcy. Brawo P. Nowacki
Boicie się prawdy? Boicie się tego, co autorzy myślą na wasz temat?
Cenzurujecie teksty w dziale - hyde park? Po co taki dział, po co ta obłuda?
Jaki paszkwil? To były przemyślenia autora, olanego w pewnym momencie przez wydawców. Nikomu tam nie ubliżyłem. Napisałem jak odbieram funkcjonowanie serwisu. To mi wolno. Szybko się uwinęliście z niewygodnym tekstem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju i ten też zostanie za chwilę wykasowany. To czarny PR, a tekst jest indeksowany w Google. Co sobie myślą inni o serwisie gdy czytają "Badziewie?
Od dysktuowania o serwisie tego są wątki na grupach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie był materiał o funkcjonowaniu serwisu tylko paszkwil.

Gwoli przypomnienia, fragment regulaminu. Tego samego, który Pan zaakceptował:

14. Operator nie jest zobowiązany do rozpowszechniania przekazanego Materiału, Komentarza lub Wypowiedzi. Odmowa rozpowszechniania nie wymaga uzasadnienia. Operator lub osoba przez niego upoważniona może także usunąć Materiał, Komentarz lub Wypowiedź, do której rozpowszechniania Operator wcześniej przystąpił. Operator ma prawo dokonywania bez zgody Użytkownika zmian i poprawek w przekazanych Materiałach lub Wypowiedziach, a także dokonywania w nich niezbędnych skrótów. 15. Operator lub osoba przez niego upoważniona może usuwać Materiały, Komentarze, Wypowiedzi i wpisy na forum dostępnym w Serwisie, jeżeli uzna, że ich rozpowszechnianie w Internecie może być niezgodne z prawem, w tym może naruszać prawa osób trzecich, lub Operatora (w tym w szczególności dobra osobiste, prawa autorskie, prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej lub inne) lub może być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego lub z dobrymi obyczajami. Usunięcie Materiału, Komentarza, Wypowiedzi lub wpisu na forum nie wymaga uzasadnienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serwis jest cenzurowany. Kilkanaście minut temu wykasowano mój tekst na temat funkcjonowania serwisu. Tekst zamieściłem w dziale - moje trzy grosze. Po dodaniu komentarza przez D. Szczecinę tekst zniknął.
Czyżby cenzura, jak za komuny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze zdążyłem :) Sto lat, 100 lat, i tp, itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.