Facebook Google+ Twitter

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur - Droven i Corax

W namiocie koncertowym, rozłożonym przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki, odbywają się występy znanych światowych artystów. W piątym dniu tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur, wystąpił zespół Hoven Droven ze Szwecji oraz kapela Corvus Corax, pochodząca z Niemiec.

29 września to piąty dzień 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Mimo chłodu, atmosfera na Festiwalu była bardzo gorąca. Temat dzisiejszych występów to: Wikingowie i Kruki. Brzmiało bardzo ciekawie i rzeczywiście tak było.

Hoven Droven na tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur. / Fot. Materiały prasowe, Stołeczna EstradaPierwszy zespół jaki mogliśmy zobaczyć, to szwedzki Hoven Droven. Grupa ta składa się z pięciu, niezwykle utalentowanych mężczyzn, którzy pokazali mało znaną w Polsce muzykę transową. Wprowadza ona słuchacza w stan podobny do hipnozy. Połączenie melodii ludowych, punka, metalu i gorącego rocka, tworzyło niesamowity klimat tego przedstawienia. Można było usłyszeć niezwykłe brzmienie gitar i dość mocnej perkusji. Na pewno nie jest to muzyka dla każdego.

Corvus Corax, pochodzący z Niemiec, wystąpili w tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur / Fot. Materiały prasowe, Stołeczna EstradaDrugim zespołem, który można było dzisiaj usłyszeć, była kapela z Niemiec Corvus Corax. Nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy kruka i idealnie odzwierciedla styl muzyczny tego zespołu. Ich występ to rodzaj niezwykłego przedstawienia. Nie brak tam eksperymentów muzycznych,
wynikających z połączeń różnych stylów. Tych niesamowitych siedmiu mężczyzn o wyglądzie rockmanów, pokazało nam wyjątkową muzykę średniowieczną. Widać było, z jak wielkim uczuciem podchodzą oni do swojego występu.

Publiczność i tym razem doceniła występy obu zespołów gromkimi brawami.

Przed nami ostatnie dwa dni 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Już 30 września,na scenie w namiocie festiwalowym zagości The Idan Raichel Project z Izraela, oraz Sara Tavares z Portugalii (Wyspy Zielonego Przylądka). Tematem 6. dnia Skrzyżowania Kultur, będą Pogranicza Europy.

Serdecznie zapraszamy!
 / Fot. Materiały prasowe, Stołeczna Estrada

Autorzy Wiadomości24.pl polecają na Facebooku:
Alicja Węgorzewska-Whiskerd będzie gościem "Podwieczorku z W24"
Kaczyński w książce: Komorowski jest fałszywym hrabią, Tusk dwulicowy
LM. Bate Borysow - FC Barcelona 0:5. Pogrom na Białorusi
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.