Facebook Google+ Twitter

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur - Furtuna i Linares

W namiocie koncertowym, rozłożonym przed warszawskim Pałacem Kultury i Nauki, odbywają się występy znanych światowych artystów. W czwartym dniu tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur wystąpiła grupa wokalna Barbara Furtuna i artystka flamenco Carmen Linares z Hiszpanii.

W czwartym dniu 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur mogliśmy podziwiać zarówno wspaniałą grupę wokalną z Korsyki Barbara Furtuna, jak również niezwykłą artystkę flamenco Carmen Linares, pochodzącą ze słonecznej Hiszpanii.

Barbara Furtuna na Skrzyżowaniu Kultur / Fot. Filip ChochółZespół Barbara Furtuna składał się z czterech mężczyzn, którzy już od młodego wieku tworzą muzykę polifoniczną. Mówiąc prostym językiem, jest to wykonywanie utworów równocześnie na dwa lub więcej, niezależnych od siebie głosów. Zespół opiera się na tradycyjnych pieśniach, choć widać też w ich twórczości elementy współczesne. Zaangażowanie artystów zostało docenione przez publiczność długimi i gorącymi brawami. Widać było, że wszyscy byli zachwyceni niesamowitym występem tej, jakże mało znanej w Polsce, grupy.

Carmen Linares na Skrzyżowaniu Kultur / Fot. Filip ChochółEntuzjastycznie przyjęto także hiszpańską śpiewaczkę Carmen Linares. W niesamowity, bardzo energiczny, sposób artystka przekazywała nam proste wiejskie piosenki. Widać było, że śpiewa ona całą swoją duszą, a we flamenco wkłada całe serce. Można z całą pewnością uznać ją za mistrzynię flamenco.

Przed nami już ostatnie 3 dni festiwalu, ale możemy być pewni, że będą równie ciekawe, jak poprzednie.

Więcej informacji na temat 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur znajdziesz na stronie www.festival.warszawa.pl

Najwięcej lajków na Facebooku:
Alicja Węgorzewska-Whiskerd będzie gościem "Podwieczorku z W24"
Kaczyński w książce: Komorowski jest fałszywym hrabią, Tusk dwulicowy
LM. Bate Borysow - FC Barcelona 0:5. Pogrom na Białorusi
Dancing Poznań 2011. "Tańcząc, wyrażam siebie". Wywiad z uczestniczką
68. Rajd Polski. "Zawieszone" zwycięstwo Kajetanowicza. Zdjęcia


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.