Facebook Google+ Twitter

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Kalaniemi i Peón

W namiocie koncertowym, rozłożonym przed Pałacem Kultury i Nauki, będą odbywały się występy znanych światowych artystów. W drugim dniu tegorocznej edycji Skrzyżowania Kultur wystąpiła Maria Kalaniemi z Finlandii oraz Mercedes Peón z Hiszpanii.

Sonda

Czy będziesz uczestniczył w występach w ramach 7. WFSK?

 / Fot. Filip ChochółDrugi dzień 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w namiocie koncertowym, przed PKiN, to dzień muzyki granej na akordeonie przez Marię Kalaniemi z Finlandii oraz kreatywne połączenie motywów elektronicznych, wytwarzanych przez Mercedes Peón. / Fot. Filip ChochółMaria Kalaniemi to mistrzyni gry na akordeonie guzikowym. Jest jedyną z czołowych współczesnych fińskich wirtuozów tego cudownego instrumentu. Już jako mała dziewczynka budziła podziw fanów. Przez kolejne 11 lat uczyła się gry klasycznej, jednak na początku studiów odkryła w sobie fascynację muzyką folkową. Maria Kalaniemi posiada także doskonałą technikę, a ponadto jest także pełnym siły, intuicji i wrażliwości kompozytorem.

Mercedes Peón / Fot. Filip ChochółMercecdes Peón to niezwykle charyzmatyczna osobowość sceniczna. Pochodzi z północnej części hiszpańskiej Galicji, zwanej także krainą dudziarzy, a jej twórczość to zakorzenione w celtyckiej tradycji fuzje. Wyjątkowe brzmienia dużego repertuaru to kreatywne połączenia motywów elektronicznych z pradawnymi polirytmiami i tradycyjnymi instrumentami: głównie dudami galicyjskimi, czyli gaita oraz pandeireta (rodzaj tamburyna). Znana jest także z przepełnionych energią występów, podczas których przenosi tradycyjną muzykę w czasy nowoczesne. Pod koniec 2010 roku ukazał się jej czwarty album "...---... - SOS" z muzyką awangardową, oceniony przez krytykę jako dojrzały, świeży, aczkolwiek zaskakujący oraz twórczy.

Co możemy zobaczyć jutro?
27 września od godziny 19 zapraszam na występ Psarantonisa z Grecji oraz Aynur Dogan z Turcji. Występ będzie pod hasłem: Śródziemnomorskie klimaty.

Więcej dowiesz się na: www.festival.warszawa.pl

Czytelnicy Wiadomości24 polecają na Facebooku:
Rozwiązanie konkursu na wakacyjny przewodnik. Kto wygrał drukarkę?
Lotto. Szóstka nie padła. We wtorek rekordowa kumulacja 50 milionów
Inauguracja Szlaku Matki Ewy w Bytomiu - Miechowicach
Koncert zespołu Chemia w lubelskim Klubie Graffiti. Fotorelacja
Nowa Prawica Korwin-Mikkego: premier Tusk niczym Gierek i GomułkaDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.