Facebook Google+ Twitter

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur rusza 25 września

Od 25 września do 1 października odbędzie się już siódma edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. W związku z polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej, w tym roku tematem przewodnim imprezy będzie muzyka ze Starego Kontynentu.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywać się będzie w namiocie ustawionym przed Pałacem Kultury i Nauki, natomiast inauguracja w Sali Kongresowej. Podczas pierwszego koncertu od godz. 18 na scenie gościć będzie Urszula Dudziak, a następnie Femi Kuti & Positive Force z Nigerii. Ci ostatni są jedynymi reprezentantami Afryki. Femi, jest synem Feliego Kutiego, uznawanego za twórcę afrobeatu. Reprezentuje ten sam rodzaj muzyki, co jego ojciec, grając na saksofonie.

Tematem drugiego dnia festiwalu są "Kobiety Świata na Skrzyżowaniu Kultur". Na początku będziecie mogli wysłuchać koncertu fińskiej akordeonistki Marii Kalaniemii, która pierwotnie kształciła się w muzyce klasycznej, ale później stała się znana, grając muzykę folk. Ten sam styl muzyczny reprezentuje następna wokalistka i instrumentalistka z Hiszpanii, Mercedes Peón.

Trzeciego dnia będziecie mogli bawić się w "Śródziemnomorskich klimatach". Na początku wysłuchacie koncertu greckiego piosenkarza i kompozytora, Psarantonisa, który jest bardzo częstym reprezentantem Grecji na różnych zagranicznych festiwalach. Następnie na scenie wystąpi kurdyjska piosenkarka z Turcji, Aynur Doğan.

28 wrze snia to dzień "Złotych Głosów na Skrzyżowaniu Kultur". Z tej okazji będziecie mogli posłuchać zespołu z Korsyki śpiewającego a capella - Barbara Furtuna, a następnie piosenkarki flamenco - Carmen Linares.

Temat piątego dnia to "Wikingowie i Kruki". Na początku wystąpi szwedzki zespół wykonywujący folk rock - Hoven Droven. Specjalizują się oni w hard rockowych aranżacjach starych szwedzkich folkowych utworów. Następnie zobaczycie niemiecki Corvus Corax. Ich muzyka określana jest mianem "rock średniowieczny".

Szóstego dnia odbędzie się koncert pod nazwą "Pogranicza Europy". Na scenie wystąpią: The Idan Raichel Project z Izraela, którzy tworzą muzyczną mieszankę rytmów etiopskich i bliskowschodnich oraz portugalska piosenkarka, kompozytorka i gitarzystka Sara Tavares, pochodząca z Republiki Zielonego Przylądka.

Ostatni dzień organizatorzy nazwali "Dniem rodzinnym Skrzyżownia Kultur". O godz. 12 odbędzie się Koncert Dzieci Świata na Skrzyżowaniu Kultur, a o godz. 19.00 Koncert Mistrzowie Warsztatów na Skrzyżowaniu Kultur. Zajęcia przygotowujące do finałowego występu poprowadzą multiinstrumentalista z Norwegii Kouame Serba, Giovanni Amati, która przedstawi Wam włoski taniec ludowy - tarantellę, skrzypaczka Maria Bojlund ze Szwecji oraz perkusista Zohar Fresco.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.