Facebook Google+ Twitter

7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur rusza w tę niedzielę

Już w najbliższą niedzielę (25 września) rusza 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w Sali Kongresowej.

Logo siódmej edycji Skrzyżowania Kultur / Fot. Materiały prasowe, Stołeczna EstradaJuż w najbliższą niedzielę, 25 września startuje siódma edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Na "dzień dobry" w koncercie inauguracyjnym otwierający festiwal warszawski, w Sali Kongresowej zaśpiewa Urszula Dudziak Superband. W koncercie uczestniczyć będzie także Femi Kuti & Positive Force - mistrzowie afrobeatu z Nigerii. Żywioł z Nigerii, syn i kontynuator twórczości Feli Kutiego, rewolucjonisty i ojca afrobeatu.

Ten wirtuoz saksofonu, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy wystąpi razem ze swoim zespołem Positive Force podczas koncertu inaugurującego.

Femi Kuti to znany wszystkim sympatykom muzyki afrobeatowej, charyzmatyczny muzyk. Na samym początku swej muzycznej drogi, odkrywano jego talenty w zespole swojego ojca. W latach 80. założył własny zespół Positive Force, a w 1998 roku wdarł się przebojem na międzynarodową scenę muzyczną płytą Shoki Shoki. Debiutanckim albumem zawierającym przebój "Beng beng beng" zaznaczył własny styl.Kontynuacją tego dynamicznego koncertu, pełnego gorących i porywających do tańca rytmów z Afryki będzie wieczór DJ-ski w klubie festiwalowym w Bratniej Szatni w Teatrze Studio.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.