Facebook Google+ Twitter

7 września Londyn będzie stolicą polskiej muzyki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-08-09 12:01

Największe polskie gwiazdy wystąpią podczas imprezy PKO BP London Live – Polish Music Festival, pierwszego tak dużego festiwalu polskiej muzyki rozrywkowej za granicą.

Plakat promujący imprezę. / Fot. materiały prasoweW niedzielę 7 września 2008 roku w legendarnej Wembley Arena w Londynie osiem godzinnych koncertów zgromadzi kilkanaście tysięcy osób. Wystąpią m.in. Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska. Imprezę poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel. Gośćmi specjalnymi na scenie będą Kayah, Rafał Bryndal oraz Jan Tomaszewski.

Celem organizatorów – PKO BP oraz agencji marketingu muzycznego STX Jamboree – jest stworzenie jednodniowego festiwalu polskiej muzyki rozrywkowej w Londynie skierowanego przede wszystkim do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, ale także do brytyjskich widzów pragnących poznać polską kulturę. - (...)naszym celem, jako mecenasa polskiej kultury, jest promocja polskiej muzyki, również za granicą - mówi Bartłomiej Pawlak, dyrektor Banku PKO BP.

Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu całego dnia festiwal odwiedzi kilkanaście tysięcy widzów. PKO BP London Live będzie otwarty dla publiczności – organizatorzy nie planują sprzedawać biletów. Koncerty rozpoczną się około godziny 12 i potrwają do 22. - PKO BP London Live to wydarzenie bez precedensu w polskiej historii muzyki rozrywkowej. Planowaliśmy i przygotowywaliśmy je już od blisko 2 lat. Artyści polscy wielokrotnie występowali w Anglii i w samym Londynie. Jednak po raz pierwszy zagrają oni w tak znanym miejscu, przed tak liczną publicznością i w tak licznym składzie jednego dnia. W dodatku wstęp na festiwal będzie bezpłatny - dodaje Stanisław Trzciński, prezes agencji STX JAMBOREE.

W Wembley Arena, gdzie w przeszłości odbyło się kilkaset historycznych wydarzeń koncertowych i sportowych, wystąpi absolutna czołówka polskich wykonawców muzyki rozrywkowej. Na głównej scenie zagrają m.in. Bajm, Lady Pank, Kayah, Doda, Monika Brodka, Wilki, Bracia i Natalia Kukulska. Koncert poprowadzą Monika Richardson i Tomasz Kammel, specjalnymi gośćmi na scenie będą Kayah, Rafał Bryndal oraz Jan Tomaszewski. Organizatorzy planują także, aby przed Wembley Arena stanęła mniejsza scena, na której zaprezentowaliby się dodatkowo młodzi polscy wykonawcy. W szczególności ci, którzy rozpoczynają swoją karierę.

Obszerne fragmenty festiwalu PKO BP London Live w ciągu dnia oraz wieczorną część imprezy zobaczą również widzowie TVP2. Studio Festiwalowe poprowadzi Monika Richardson.

PKO BP London Live towarzyszyć będzie intensywna kampania promocyjna w obydwu krajach.
W Wielkiej Brytanii będzie ona widoczna na stacjach metra, na autobusach, a także w prasie brytyjskiej oraz polonijnej. W Polsce w promocję festiwalu włączą się czołowe media, w tym telewizja, firma outdoorowa, czołowy dziennik, tygodnik oraz portal internetowy, a także ogólnopolska stacja radiowa. Kampania reklamowa będzie także wspierania przez działania PR.

Więcej szczegółów w tekście o konkursie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

co z tego, ze bilety darmowe skoro wiekszosc POLAKÓW w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie nie wie ze te darmowe bilety trzeba zamówic i na dodatek osobiście odebrać w ciągu 7 dni od zamówienia , co w przypadku ludzi mieszkających na drugim koncu kraju nie wchodzi w grę! Po za tym bilety juz wyprzedane :(, więc cała maso rodaków przyjdzie nam oglądac koncert na TVP2

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.