Facebook Google+ Twitter

800 studentów z 95 krajów rozmawia o problemach świata

Studenci z Kolumbii, Kanady, Chile, Afganistanu, Włoch, Francji, Gabonu i wielu innych państw wspólnie dyskutują w Warszawie pod hasłem "Solidarność dla przyszłości". Będą się zastanawiać, jakie wyzwania stoją przed światem w XXI wieku.

fot. Adam Plona - To niesamowite! Dzięki temu spotkaniu mogę dokładniej zrozumieć naszą historię, odrębność i to, jak jest ona budowana - mówi gazecie Wiadomości24.pl Joao Caldas z Buenos-Aires w Brazylii.

Światowy Kongres AIESEC jest jedną z największych konferencji edukacyjnych na świecie. Poprzez serię seminariów z udziałem światowych liderów biznesu, kultury, nauki i polityki ponad 700 studentów z 95 krajów może przedstawić swój punkt widzenia i wziąć udział w dyskusji na temat krytycznych problemów świata. Według organizatorów, są to: edukacja, energetyka, finanse, HIV/AIDS, społeczna odpowiedzialność biznesu.

fot. Adam PlonaNajciekawszym punktem kongresu, który potrwa do 3 września będzie Learning Networks Day - "Solidarity for the Future". Delegaci z wszystkich państw będą prowadzić dialog na temat problemów współczesnego świata. Wydarzenie będzie otwarte przez Lecha Wałęsę, który objął nad nim honorowy patronat i odbędzie się na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Patronat honorowy nad kongresem objęli między innymi: Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Marek Belka, prof. Bronisław Geremek, Aleksander Kwaśniewski, Kazimierz Marcinkiewicz oraz dr Andrzej Olechowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.