Facebook Google+ Twitter

"80 milionów" dziś na moście Grunwaldzkim we Wrocławiu. Zdjęcia

We Wrocławiu trwają zdjęcia do "80 milionów", w reżyserii Waldemara Krzystka, filmu opowiadającego historię ukrycia pieniędzy "Solidarności" w grudniu 1981. Dziś i jutro kręcone będą sceny wielkiej manifestacji, która przerodziła się w bitwę z ZOMO i MO w lipcu 1982. Oto kilka ujęć z planu.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Widok z oddali.fot. Krzysztof Mroczko
Widok z oddali.
fot. Krzysztof Mroczko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

@ Łukasz
nie mam legitymacji, poza tym byłem tam przypadkiem i z żoną, spodziewającą się niedługo dziecka. Naprawdę nie miałem ochoty na dyskusje. Z nikim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za uwiecznienie akcji tego zdarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Teren był obwiązany biało-czerwoną wstążeczką i obstawiony czarno-metalowymi panami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wolno fotografować? a teren był przynajmniej ogrodzony i były wywieszone jakieś zakazy? Jeśli tak, to ochroniarz 'miał prawo' przegonić z terenu. Jeśli zaś teren był ogólnodostępny to można tam przebywać i robić co się chce*. Tym bardziej, że fotografowana była (spora) grupa osób, a od takowej zgoda na publikację wizerunku NIE jest wymagana**. Jeśli stawia opór to prosi się o podanie podstawy prawnej "a jeśli nie to spadaj pan ja tu pracuję jak się nie podoba to może wezwać policję"* jeśli tu nastąpi np złapanie za aparat, czy choćby dotknięcie jest już naruszeniem nietykalności osobistej

kilka cytatów: z ust. z dnia 26 stycznia 1984 r. o prawie prasowym:

* "ust. z dnia 26 stycznia 1984 r. o prawie prasowym Art. 4.
1. Organy państwowe, przedsiębiorstwa państwowe i inne państwowe jednostki organizacyjne, a w zakresie działalności społeczno-gospodarczej również organizacje spółdzielcze i osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek są obowiązane do udzielania prasie informacji o swojej działalności.
2. Odmowa udzielenia informacji może nastąpić jedynie ze względu na ochronę tajemnicy państwowej i służbowej oraz innej tajemnicy chronionej ustawą. "

** "ust. z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych":
Art. 81.
(...)
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
(...)
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moje plany fotorelacji też spełzły na niczym. Szarpać się z ochroną? Bez sensu. Gdyby przed laty byli tacy skuteczni z zakazami fotografowania nie byłoby żadnych dokumentów, żadnych śladów wydarzeń z życia ludzi, z życia miasta. Tak jak nie będzie ich z naszej epoki. Przyszłe pokolenia będą się chyba tylko domyślać jak wyglądaliśmy, czym się zajmowaliśmy a nieliczne zdjęcia akredytowanych fotografów będą chyba pod szkłem muzealnym jako te białe kruki ;) Ech...

Komentarz został ukrytyrozwiń
statysta w filmie
  • statysta w filmie
  • 04.09.2010 19:30

Beznadziejna organizacja.Brak przepływu informacji.Trzymali ludzi 6 godzin porozbieranych do koszulek i cienkich sweterków na zimnicy i deszczu na moście nie pozwalając zabrać ciepłego okrycia ani toreb z namiotów.Sami ubrani w kurtki i polary.Zero informacji, zadbania o ludzi choćby gorącą wodą czy folią przed deszczem.Wstyd!Nigdzie tak nie było wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem ochrony nigdy. . .

My pracujemy tak jak oni. . .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.