Facebook Google+ Twitter

80 najpiękniejszych walczy o koronę Miss Polonia

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-07-30 09:00

Osiemdziesiąt najpiękniejszych dziewcząt z Polski przyjechało wczoraj do Łodzi na eliminacje do półfinału konkursu Miss Polonia 2008. Są to zwyciężczynie wojewódzkich konkursów piękności, posiadaczki tytułów wicemiss oraz tzw. dzikich kart, uprawniających do udziału w ogólnopolskich wyborach.

 / Fot. Express IlustrowanyDziewczyny najpierw stanęły oko w oko z jury, które zadawało im mnóstwo kłopotliwych pytań, np. czy znają sposób na globalne ocieplenie...

- Trochę się denerwowałam, ale było przyjemnie - mówi Aneta Muzyczuk z Łodzi. - Zapytano mnie, czy mam chłopaka, odpowiedziałam, że nie. Usłyszałam, że to dobrze, bo Miss Polonia ma wiele obowiązków i mało wolnego czasu.

Dziewczyny zaprezentowały się w sukienkach wieczorowych, koktajlowych oraz w kostiumach kąpielowych. Wieczorem jury wybrało 30 kandydatek, które w sobotę wezmą udział w półfinale wyborów Miss Polonia. Znalazło się wśród nich pięć dziewcząt z Łodzi (na sześć startujących).

- Wówczas wyłonionych zostanie 20 finalistek, spośród których 13 września na gali w Teatrze Wielkim w Łodzi zostanie wybrana Miss Polonia 2008 - mówi Igor Włodarczyk, współorganizator konkursu. - Koronę wręczy jej Miss Polonia 2007 - łodzianka Basia Tatara.

Dziś dziewczyny spotkają się z władzami Łodzi, zwiedzą miasto, będą miały sesje zdjęciowe oraz próby choreograficzne. W piątek czekają je przymiarki strojów i próby choreografii, a w sobotę o godz. 19 w Teatrze Nowym - gala półfinałowa.
(aga)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.08.2008 23:35

W czwartek 31 lipca odbyła się gala powitalna w Buczku w powiecie brzezińskim, gdzie półfinalistki prowadziły aukcję ofiarowanych przez siebie przedmiotów. Dochód z licytacji ma zostać przekazany dla rodzinnych domów dziecka. Kilka godzin wcześniej dziewczęta zwiedzały okoliczne gminy podążając szlakiem pamiątek po Bitwie Łódzkiej z I Wojny Światowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.