Facebook Google+ Twitter

80 proc. Pakistańczyków uważa talibów za zagrożenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-02 08:07

W Pakistanie 80 proc. społeczeństwa uważa ruch talibów za duże zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Takie informacje podają pakistańskie media, powołując się na badania opinii publicznej przeprowadzone przez ośrodek badawczy World Public Opinion.

To poważna zmiana w nastawieniu pakistańskiego społeczeństwa. Jeszcze przed rokiem talibowie w opinii mieszkańców Pakistanu nie stanowili zagrożenia, a za zwalczaniem talibów przez armię opowiadała się mniejszość obywateli tego kraju. Obecnie już 68 proc. Pakistańczyków uważa, że ostatnie działania armii skierowane przeciw ekstremistom są potrzebne, a 70 proc. deklaruje zaufanie do armii.

Nie zmienił się natomiast stosunek pakistańskiej opinii publicznej do nalotów amerykańskich samolotów bezzałogowych na domniemane siedziby talibów przy granicy pakistańsko-afgańskiej. 81 proc. badanych jest zdecydowanie przeciwnych tego typu akcjom. Komentatorzy podkreślają, że po kilkuletnim okresie spadku sympatii do armii, Pakistańczycy ponownie oceniają pozytywnie swe siły zbrojne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.