Facebook Google+ Twitter

80. urodziny Gorbaczowa – zwycięzcy komunizmu!

Gorbaczow nie wycofał wojsk sowieckich z Polski, ani z innych tzw. demoludów. Komunistyczną partię i ZSRR zlikwidował dopiero jego następca, Borys Jelcyn w 1991. Jelcyn też pierwszy ujawnił dokumenty o zbrodni katyńskiej i przeprosił za nią

„Dzisiaj Michaił Gorbaczow obchodzi 80. urodziny. Dlaczego nic o tym nie mówią, ani nie piszą polskie media? W Londynie jest wielka gala jubileuszowa!” – zaalarmował mnie przyjaciel, mieszkający od lat na Wyspach. Polskie media, głównie publiczne, dziś pokazały migawki z londyńskiej fety. Z polityków byli Lech Wałęsa i Szymon Peres, który ze sceny wygłosił laudację. Pean wygłosił też sprawdzony, były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, obecnie pewnie historyk zimnej wojny i politolog. Były światowe gwiazdy, w tym Sharon Stone, Bono, Hugh Grant i londyńska orkiestra. Wielki bal w operze!

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyJubilat, noblista skromnie podziękował. Wielkich słów dość padło wcześniej. Nie wiem, kto był inspiratorem i organizatorem tej londyńskiej uroczystości, z której dochód przeznaczono taktycznie na cele charytatywne. Wyspiarskie media uczyniły z tej imprezy najważniejsze wydarzenie. Miejmy nadzieję, że tylko dnia. Powtarzano tam w kółko, że to Michaił Gorbaczow w pojedynkę obalił komunizm, mur berliński, a nawet Związek Sowiecki. Z murem berlińskim to nowość. Ostatnio „historiozofia” polityczna Zachodu głosiła, że to enerdowcom się znudził i go sobie zburzyli. Tak bez wyjątku przemawiała zachodnia klasa „Head” na niedawnych obchodach 20-lecia upadku tej konstrukcji. Lech Wałęsa zachował się wówczas roztropnie, nazywając te wywody dyrdymałami.

Gorbaczow, wobec chronicznej śmiertelności stetryczałych, ówczesnych członków Politbiura KPZR został I sekretarzem komunistów, aby ratować rozpadający się politycznie i gospodarczo ZSRR. Wojny gwiezdne i zmiana strategii obronnych USA Reagana, kosztowna kompromitacja w Afganistanie, degrengolada kompartii, księżycowa ideologia i gospodarka, kolosalne wydatki na zbrojenia, rwąca się do wolności Polska – w sumie objął interes w stanie upadłości. Chciał ZSRR uzdrowić i ratować poprzez przebudowę, po ros. – pierestrojka. Wziął się ostro do roboty i ruina natychmiast zaczęła rozpadać się na dobre, wbrew intencjom remontowca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 01.04.2011 10:29

Cyrk na starych nogach! A w tle zabawa z rakietami-polowanie na berberow.europejskie safari.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.