Facebook Google+ Twitter

„Ciechocińskie Impresje Artystyczne” - dziś pierwszy koncert

Pierwszy dzień festiwalu „Ciechocińskie Impresje Artystyczne” ze względu na żałobę narodową będzie miał trochę inny charakter.

Scena już prawie gotowa. / Fot. Magda Wróbel - Pierwszy dzień festiwalu nie będzie traktowany jako wydarzenie artystyczne i rozrywkowe, a - pomimo śpiewu - jako ogniwo w cyklu terapii i rehabilitacji podopiecznych Fundacji PRO OMNIBUS uczestniczących w warsztatach - informuje Wiadomości24.pl Mirosław Satora, prezes fundacji PRO OMNIBUS. Oceniany będzie oczywiście przez jury.

Wszyscy uczestnicy na znak żałoby będą mieli przypięte czarne kokardki, zaś dochód ze sprzedawanych w tym dniu cegiełek przeznaczony zostanie dla rodzin ofiar poszkodowanych we Francji - dodaje Satora.

Scena. / Fot. Marta WróelIdea festiwalu spotyka się z bardzo dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród przebywających na kuracji w Ciechocinku. Wśród kuracjuszy pojawiła się informacja, że dzisiejszy koncert został odwołany - tę informacje wielokrotnie dementowali organizatorzy - podkreślając, że z szacunku dla ofiar i ich rodzin z części poza konkursowej zostanie usunięty dzisiejszy wieczorny występ gwiazd.

Organizatorzy zapraszają do Parku Zdrojowego, gdzie koncerty będą odbywać się na dużej scenie, a nie w Muszli Koncertowej, która czeka na oddanie do użytku, gdyż trwają prace wykończeniowe - remontowe.

Próby. / Fot. Magda WróbelKoncerty poprowadzi Mirosław Satora.
Od czwartku koncerty toczyć się będą ustalonym rytmem, czyli:
- Czwartek 26 lipca 2 koncert konkursowy o godz. 19.00.
- Piątek 27 lipca koncert międzynarodowy o godz. 19.00.
- Koncert galowy odbędzie się w sobotę 28 lipca o godz. 18.30. W koncercie galowym wystąpi 20 laureatów.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.