Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5864 miejsce

„Błękitny 24” - latający serwis informacyjny

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-28 15:01

Pierwszy w Polsce dziennikarski helikopter do przekazywania najnowszych informacji z perspektywy lotu ptaka pojawił się za sprawą TVN24.

Telewizja TVN24 znów może szczycić się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. We wtorek 28 sierpnia swoją premierę miał jak dotąd jedyny helikopter, przeznaczony do przekazywania codziennych informacji. „Błękitny 24”, bo tak ochrzczony został nowy nabytek telewizji, będzie przekazywał informacje z innej niż dotąd perspektywy, bo z lotu ptaka. Przez cały rok, podczas korków ulicznych, pożarów czy dużych wydarzeń kulturalnych, helikopter będzie latał i relacjonował te wydarzenia. Na samym początku swojej działalności „Błękitny 24” dzięki nowatorskiemu systemowi do bezpośrednich transmisji będzie mógł latać tylko w okolice oddalone o około 200 km od stolicy, ale już niedługo nawet do najbardziej oddalonych zakątków w kraju.

Robinson Raven R44(Newscopter) – taką nazwę posiada ten model śmigłowca, który pochodzi z najsłynniejszej, amerykańskiej firmy Robinson Helicopter Company i otrzymał certyfikat Federal Aviation Administration (FAA). Od strony technicznej maszyna wygląda bardzo imponująco, bo według powszechnie panującej opinii jest ona bardzo cicha, niezawodna, łatwa w obsłudze, a jej koszty eksploatacyjne są niewielkie. Ponadto jest fabrycznie wyposażona w bardzo dobry, nowoczesny sprzęt transmisyjny i osiąga prędkość nawet do 210km/h. Przez godzinę lotu dzięki silnikowi tłokowemu spala średnio około 60 litrów paliwa, a bez lądowania i tankowania w powietrzu może przebywać 3-4 godziny. Sam system transmisyjny to pięć kamer, które pokazują helikopter, jego wnętrze i obraz ziemi. Wewnątrz znajduje się profesjonalny sprzęt do transmisji: laptop, mikser obrazu, radio FM i nadawczy zestaw mikrofalowy.

Skład ekipy latającej będzie niewielki, bo tylko trzyosobowy: operator kamery, reporter i pilot. Na pokładzie śmigłowca pracować będą jedynie odpowiednio przebadani w USA operatorzy (Marcin Wyszogrodzki, Andrzej Pochanke, Tomasz Górski) i reporterki (Agnieszka Czajkowska, Katarzyna Kozłowska, Dorota Gardias, Agnieszka Idzik).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

tomasz pacurt
  • tomasz pacurt
  • 13.10.2010 21:07

myslalem ze widze ufo. szybkie,ciche,zwrotne...i bez skrzydel. no ciemno bylo troche

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostaje tylko pogratulować wspaniałej maszyny ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początku było RMF RM... :P
Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż za unikalny news :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.