Facebook Google+ Twitter

850 mln euro na informatyzację małych firm

PARP będzie realizował działania 8.1 i 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Pieniądze przeznaczone zostaną na wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej oraz wdrażanie elektronicznego biznesu B2B.

Kwota, jaką będą mogły uzyskać małe przedsiębiorstwa w ramach działania 8.2 to ponad 460 mln euro. / Fot. Kamil JakubczakDecyzję o gospodarowaniu przez PARP w latach 2007-2013 pieniędzmi na informatyzację małych przedsiębiorstw podjął minister gospodarki w swoim piśmie skierowanym do PARP w dniu 15.10.2007 r. Pieniądze pochodzące z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka będą dzielone na dwa działania: wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej (działanie 8.1) oraz wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu B2B (działania 8.2).

Jak dowiedziały się Wiadomości24.pl, w ramach działania 8.1 na rozwój gospodarki elektronicznej do podziału będzie ponad 390 mln euro. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowania w wysokości od 20 tys. do 200 tys. zł. Maksymalna wartość procentowa dofinansowania nie może przekroczyć 85 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli pieniędzy wydanych na realizację przedsięwzięcia. Celem tego działania w ramach PO IG jest dofinansowanie projektów w zakresie świadczenia usług drogą elektroniczną, czyli np. sprzedaży przez internet, bądź stworzenie innowacyjnych rozwiązań cyfrowych dla świadczenia tego typu usług. Pieniądze można będzie wydać również na sprzęt i oprogramowanie.

Kwota, jaką będą mogły uzyskać małe przedsiębiorstwa w ramach działania 8.2 to ponad 460 mln euro. Mogą ubiegać się o wsparcie od 150 tys. do 2 mln zł., co nie może stanowić więcej niż 70 proc. kosztów netto poniesionych przez przedsiębiorcę. Priorytetem tego działania jest wdrażanie projektów ułatwiających firmom współpracę z innymi firmami przy pomocy internetu i wymiana doświadczeń, technologii.

Najważniejsze są teraz rozmowy prowadzone przez PARP z MSWiA i określenie warunków przyznawania dotacji na informatyzację małych firm. Przedsiębiorcy o pierwsze pieniądze będą mogli ubiegać się prawdopodobnie dopiero na początku przyszłego roku, wiąże się to prowadzonymi rozmowami PARP-u z MSWiA, w których strony starają się określić warunki przyznawania dotacji.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.