Facebook Google+ Twitter

85 dzieci i nauczycieli z Torunia zatruło się w szkolnej stołówce

Do 85 osób wzrosła liczba chorych ze szkoły społecznej przy ul. Bolta. Uczniowie i nauczyciele zatruli się najprawdopodobniej jedzeniem ze szkolnej stołówki. W dwóch przypadkach potwierdzono salmonellę.

Szpital / Fot. Tomasz SienickiDo Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Toruniu trafiło 9 osób z objawami zatrucia pokarmowego: ostrym bólem brzucha, biegunką, wymiotami. Lekarze twierdzą, że ich stan jest dobry lub średni i hospitalizacja nie potrwa długo.

"Z wywiadów z rodzicami uczniów i nauczycielami wiemy, że podobne dolegliwości ma już 85 osób " - mówi Jolanta Karulska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu. "W dwóch przypadkach potwierdziliśmy obecność w organizmie pałeczek salmonelli."

Rodzice uczniów twierdzą, że dzieci zatruły się jedzeniem ze szkolnej stołówki - podaje Gazeta Pomorska. Na razie inspektorzy czekają na wyniki badań żywności - wykluczono w niej już m.in. obecność bakterii coli.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ!
MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziwię się że w Polsce takie instytucje jak "Sanepid" i "Woj. Wydz. Ochrony Środowiska" działają tak mało skutecznie. Zakłady w Polsce zatruwają ogromne obszary gruntów i akweny wodne a rząd Tuska nic w tej sprawie nie robi! Środki masowego przekazu też są w tej sprawie znieczulone!
Dzisiaj w ramach "Bicycl 50" obserwowaliśmy spływające fekalia z oczyszczalni ścieków w Nowogardzie do rzeki Sąpolna. Jestem drugi raz świadkiem w tej sprawie: <a href="link oraz <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń
mms
  • mms
  • 01.10.2010 10:26

A rząd chce zlikwidować san-epid - wtedy to będzie "hulaj dusza, piekła nie ma". Jedyna instytucja, która jeszcze jest niezależna od wpływów partyjnych, której zadaniem jest dbanie o zdrowie społeczeństwa. Likwiduje się łatwo, odbudowuje bardzo trudno i kosztownie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda,coraz częściej słyszymy o takich wpadkach w miejscach zbiorowego żywienia i zdumiewa mnie ze często jest to poprosto z powodu brudu,a przecież to my sami sobie,żaden obcy kraj czy obcy z planety marsa.
Ja nie rozumiem dlaczego w naszym narodzie rośnie taka ignorancja i priorytetem staje się zarobek-reszta nie ważna.
Myjmy ręce i uczmy tego dzieci .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.