Facebook Google+ Twitter

8,5 mln dolarów zebrali twórcy na nową konsolę - OUYA. Będzie sukces?

Serwis internetowy Kickstarter pozwolił grupie zapaleńców na zebranie przeszło 8,5 mln dolarów na projekt nowej konsoli. W sumie projekt dotowały ponad 63 tys. osób. Czy to zagwarantuje sukces OUYA - konsoli nowej generacji za jedyne 99$?

Pisałem już wcześniej o OUYA - zresztą nie ja jeden. OUYA jest konsolą, która budzi ogromne emocje na całym świecie. Urządzenie ma być dostępne już na początku przyszłego roku i kosztować 99$. To jednak nie wszystko - do dyspozycji graczy ma być konsola "zbuntowana", oparta na Androidzie o parametrach podobnych do obecnych konsol Microsoftu i Sony. Ponadto najciekawsze jest, że producenci i twórcy konsoli zachęcają wszystkich do jej hakowania i ulepszania. Jeśli ktoś dobrze umotywuje swoją prośbę to dostanie nawet schematy elektroniczne budowy konsoli.

To zupełnie nowa filozofia i podejście do rynku elektronicznej rozrywki spowodowało tak ogromne zainteresowanie projektem. Co mówią o konsoli ludzie z branży?

"Może się okazać, że to konsola, o jakiej developerzy od zawsze marzyli. Wreszcie!" - Brian Fargo (twórca Fallouta). "Któż nie chciałby mieć pięknego urządzenia elektronicznego, które kosztuje 99 dolarów, łączy się z telewizorem i daje dostęp do dużej biblioteki gier?" - Jordan Mechner (twórca Prince of Persia).

Czy OUYA odniesie sukces - okaże się już w marcu 2013.

więcej o OUYA znajdziesz tutaj

Cytaty Briana Fargo i Jordana Mechnera za CD-Action 09/2012.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.