Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22267 miejsce

870 dzieci zagra w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach

870 zawodników liczyć będą Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbędą się w dniach 30.07-1.08 w Warszawie.

Młodzi szachiści będą grać w centrum kongresowym na Bobrowieckiej 9. W sobotę i niedzielę odbędą się rozgrywki szachów szybkich, a w poniedziałek szachów błyskawicznych. Organizatorami zawodów są Polski Związek Szachowy i urząd marszałkowski woj. mazowieckiego, a sponsorem generalnym Citi Handlowy. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: minister sportu i turystyki Adam Giersz, minister edukacji narodowej Katarzyna Hall i marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

Młodzi szachiści będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych: do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat, oddzielnie juniorki i juniorzy. Liczba zgłoszonych osób przekroczyła 870 młodych szachistów. Wśród uczestników zawodów będą zarówno juniorzy, dla których to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej, jak i doświadczeni zawodnicy, wielokrotnie reprezentujący Polskę na mistrzostwach świata i Europy juniorów, w tym aktualna mistrzyni Europy do lat 10 Oliwia Kiołbasa, wicemistrz świata do lat 16 Daniel Sadzikowski oraz brązowy medalista mistrzostw świata juniorów do lat 12 Jan Krzysztof Duda.

W sobotę uczestnicy mistrzostw i kibice będą mogli spotkać się z Radosławem Wojtaszkiem - najwyżej notowanym na liście rankingowej Polakiem, aktualnym wicemistrzem Europy i sekundantem mistrza świata Vishwanathana Ananda.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbędzie się w sobotę 30 lipca o 9. Terminarz rund dostępny jest na stronie zawodów. Wstęp wolny.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.