Facebook Google+ Twitter

88 tysięcy maturzystów zdaje dziś egzamin z matematyki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 08:35

Prawie 88 tysięcy maturzystów zdaje dziś egzamin z matematyki, w tym połowa z nich - na poziomie rozszerzonym. Co piąty uczeń wybrał matematykę jako przedmiot dodatkowy. Od przyszłego roku egzamin z matematyki będzie obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Będą oni zdawać obowiązkowo: język polski, matematykę i język obcy.

Mirosław Sawicki - zastępca dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podkreślił, że w tym roku matematykę wybrali ci uczniowie, którym przedmiot ten jest potrzebny przy rekrutacji na wyższą uczelnię. Zaznaczył, że od przyszłego roku wszystkie uczelnie zapowiadają punkty za egzamin z matematyki. - Uczelnie zapowiadają, że w przyszłym roku jakieś pięć procent punktów przy rekrutacji będzie pochodziło z egzaminu maturalnego z matematyki, nawet na filologię - powiedział.

Część pisemna matur zakończy się 21 maja, natomiast część ustna potrwa do 29 maja. W tym roku każdy maturzysta musi zdać trzy obowiązkowe egzaminy z: języka polskiego, języka obcego i wybranego przedmiotu. Może też zdawać trzy egzaminy z dodatkowych przedmiotów. Obowiązują również co najmniej dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i języka obcego. W ubiegłym roku maturę zdało 87 procent uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.