8 bramek na Camp Nou. Messi i Iniesta biją rekordy [Wideo]

FC Barcelona pokonała, po bardzo ciekawym widowisku, Granadę 5:3. Leo Messi zdobył trzy gole, dzięki czemu pobił rekord w ilości zdobytych bramek, który należał wcześniej do Cesara. Barca, dzięki wygranej, zbliżyła się do Realu Madryt na 5 punktów.

Sonda

Mecz zakończy się:

/ Fot. EPA/ALEJANDRO GARCIATo było rzadko spotykane widowisko. Rzadko się bowiem zdarza, że na stadionie FC Barcelony, przyjezdni są w stanie wbić rywalom aż trzy gole. Trzy gole Granady okazały się jednak niczym wobec pięciu trafień gospodarzy, którzy wygrali spotkanie 5:3.

Zaczęło się idealnie dla zespołu Pepa Guardioli. Dobrze "zmontowaną" akcję "Blaugrany" wykorzystał pewnie i ze stoickim spokojem Xavi Hernandez. Była to zaledwie czwarta minuta meczu i pierwsza okazja dla gospodarzy.

13 minut później było już 2:0. Cuenca jeszcze raz przebiegł lewą stronę boiska i dośrodkował w pole karne, gdzie z "pierwszej piłki" pewnie uderzył Leo Messi, który wyrównał tą bramką dorobek bramkowy Cesara. We wcześniej akcji Messi asystował przy golu Xaviego, a dośrodkowywał również Cuenca.

Do końca pierwszej połowy, choć Barca niejednokrotnie szturmowała bramkę gości, nie padł już żaden gol.

Po zmianie stron Camp Nou dwukrotnie zamarło. W 55. minucie, gola "z niczego" zdobyli przyjezdni. Martins dośrodkował miękko w pole karne i Mainz pokonał strzałem głową Victora Valdesa. 7 minut później, goście wyrównali. Pięknym rajdem popisał się Dani Benitez, który zmusił Daniego Alvesa do błędu w polu karnym. Brazylijczyk sfaulował Beniteza i nie tylko zarobił "żółtko", ale "załatwił" Granadzie karnego, którego pewnie wykorzystał Siquiera - kapitan gości.

Barcelona wzięła się za odrabianie strat i potrzebowała na to tylko sześciu minut. Alves zrehabilitował się za błąd kilka minut wcześniej i dośrodkował piłkę do Messiego, który lobem pokonał bezradnego w tej sytuacji Julio Cezara. Jak pokazały powtórki, Argentyńczyk mógł być na minimalnym spalonym.

Kwadrans później, wprowadzony w drugiej połowie Tello podwyższył prowadzenie "Dumy Katalonii". Adept szkółki La Masia wykorzystał błąd w obronie Julio Cesara i z olbrzymią łatwością wpakował piłkę do siatki golkipera Granady. Wcześniej, Iniesta popisał się kapitalnym podaniem do Messiego, który mocnym strzałem z "zerowego kąta", zmusił Julio Cesara do błędu.

Cztery minuty później, Messi skompletował hattricka oraz zdobył 234. bramkę w oficjalnym meczu Barcy. Argentyńczyk wykorzystał podanie od Alvesa i z nie dał najmniejszych szans defensywie gości, "kładąc" bramkarza i strzelając na pustą bramkę andaluzyjskiego klubu.

Gdy wydawało się że wynik nie ulegnie już zmianie, a pełnię win można będzie Alvesowi odpuścić, zawodnik ten zagrał ręką w polu karnym Barcy i sprokurował drugi rzut karny dla przyjezdnych, a także zarobił dla siebie drugą żółtą kartkę. Siquiera jeszcze pewniej pokonał Valdesa i mecz zakończył się wygraną Barcy 5:3.

Wiadomością meczu jest nie tylko nowy rekord w FC Barcelonie pod względem ilości strzelonych goli, ale także inna, ważna adnotacja - Andres Iniesta pobił rekord Emilio Butragueno w serii nieprzegranych meczów z rzędu. Z Iniestą w składzie, Barca nie przegrała od 51 spotkań (43 wygrane, 8 remisów)!