Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8832 miejsce

8 czerwca Bonnie Tyler kończy 60 lat

8 czerwca 1951 roku w walijskim mieście Swansea, w wielodzietnej rodzinie Hopkinsów urodziła się córka, której na imię dano Gaynor. Dziś cały świat zna ją jako Bonnie Tyler, a jej charakterystyczną barwę głosu ubóstwiają miliony fanów.

Bonnie Tyler / Fot. Marcela.Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.Pasją do muzyki zaraziła ją matka. Bonnie, już jako nastolatka występowała w miejscowych zespołach. Czas na profesjonalną karierę przyszedł dopiero w latach 70. Długo kazała fanom czekać na swój pierwszy krążek, bo światło dzienne ujrzał on dopiero w 1982 roku. Faster Than The Speed Of Night, taki właśnie tytuł nosił debiutancki album Bonnie Tyler, zaś hit Total Eclipse Of The Heart zapewnił jej czołowe miejsca na listach przebojów przez długi czas.

Kariera wokalistki zaczęła nabierać tempa. Grała koncerty na całym świecie. Bilety rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a sale koncertowe i hale widowiskowe wypełniały się po brzegi. I choć jej kariera nie jest już tak olśniewająca jak kilkanaście lat temu, to gwiazda nie pozwala o sobie zapomnieć. Nieustannie nagrywa nowe przeboje i składanki, a także występuje z innymi artystami. Twórczość Bonnie Tyler nadal zdobywa nagrody i wyróżnienia, co przekłada się na stale rosnąca rzeszę jej fanów. Wielkim sukcesem okazała się wspólny projekt z francuską wokalistką Kareen Antonn. Obie panie w 2004 roku nagrały nową wersję Total Eclipse of The Heart.

Bonnie Tyler ma na swoim koncie mnóstwo wielkich hitów. Jednak większość z nas zapewne kojarzy ją z takimi utworami, jak: It's a Heartache, Total Eclipse od The Heart czy Holding Out for a Hero. Od 40 lat zachwyca fanów swoim oryginalnym, lekko zachrypniętym wokalem, który w tym roku zabrzmi także w Polsce. Już 30 czerwca Bonnie Tyler wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej

Poniżej francusko-angielska wersja Total Eclipse of the Heart w wykonaniu Tyler i Antonn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.