Facebook Google+ Twitter

8 czerwca odbędą się wybory parlamentarne w Kosowie

"Siła w twoich rękach. Głosuj" – to motto tegorocznych wyborów w Kosowie. Do udziału w wybieraniu przedstawicieli w Zgromadzeniu Kosowa zachęcani są wszyscy Kosowarzy, bez względu na przynależność etniczną i narodową.

 / Fot. By US Department of State [Public domain], via Wikimedia CommonsAtifete Jahjaga, prezydent Kosowa nawołuje do jak najliczniejszego uczestniczenia w wyborach parlamentarnych. Centralna Komisja Wyborcza (CEC) poinformowała, że według jej obliczeń uprawnionych do głosowania jest 1 786 929 wyborców. Dane te zostały podane w trakcie ostatniego oficjalnego wystąpienia Komisji, która przedstawiła stan przygotowań do wyborów w dniu 8 czerwca 2014 roku.

CEC podało też, że w wyborach parlamentarnych może uczestniczyć 32 tys. młodych wyborców w tym 20 190 osób, które ukończyły 18 lat po 3 listopada 2013 roku i 759 wyborców, którzy pełnoletność osiągną do 8 czerwca, czyli dnia wyborów. Taki jest stan osób zarejestrowanych do wyborów w dniu 15 maja. Liczba uprawnionych do głosowania może wzrosnąć. Dane końcowe będą znane po 20 maja, kiedy to zostaną zamknięte oficjalne rejestry.

Na spotkaniu, CEC zatwierdziła również nominacje do wyborów komisji gminnych oraz odwołania trzech nowych partii politycznych – Partii Emerytów i Osób Niepełnosprawnych, Ligii Egipcjan Kosowa (mniejszości etnicznej) i Socjalistycznej Partii Kosowa. Tym samym partie te mogą przedstawiać swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.