Facebook Google+ Twitter

8 Festiwal Skrzyżowanie Kultur. W tym roku inspiracja orientem

Od 23 do 29 września w namiocie pod PKiN będziemy mogli zanurzyć się w świecie orientu. Uczestników festiwalu czekają atrakcje muzyczne, poparte pokazem filmów przygotowanych przez Planete Doc Film Festival.

 / Fot. materiały prasoweTegoroczny Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur występuje pod hasłem "Inspiracje: ORIENT". W namiocie festiwalowym pod PKiN odbędą się koncerty artystów z różnych stron Azji: od Gruzji po Koreę. Każdy z nich zaprezentuje tradycje muzyczne swojego regionu. Festiwal zamknie występ dwóch twórców afrykańskich - z Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Artyści, których możemy się spodziewać, to między innymi Jivan Gasparyan (Armenia), Al Kindi Ensemble (Turcja), Ahn Sook-sun (Korea Południowa). Piątego dnia (czwartek 27.09) odbędzie się Koncert Mistrzów Warsztatów, przygotowywany przez artystów w ciągu festiwalowego tygodnia wespół z uczestnikami warsztatów.

Zobacz artystów Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Obok atrakcji muzycznych festiwal proponuje też filmowe. PLANETE DOC FILM FESTIVAL odpowiada za pokaz filmów takich jak "Hanami Kwiat wiśni" czy "Dwa konie Czyngis-chana". Siódmego dnia festiwalu o godzinie 11 odbędą się też warsztaty "Dziecięce orientalia".

Program festiwalu

Bilety można nabyć w siedzibie Stołecznej Estrady (ul. Marszałkowska 77/79, 2 piętro), czynnej w sierpniu i wrześniu od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 17.

"Czy potrafimy dziś znaleźć jakąkolwiek wyłącznie łacińską gałąź naszej kultury? Podróż do źródeł sztuki, a szczególnie do źródeł muzyki, to podróż do Orientu."
Artur Liebhart, Dyrektor PLANETE DOC FILM FESTIVAL
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.