Facebook Google+ Twitter

8. finał rudzkiej "Szansy na sukces. Dzieci - dzieciom" już 12 maja

Główną ideą przedsięwzięcia jest promocja utalentowanych muzycznie dzieci, a także umożliwienie wyjazdu na "zieloną szkołę" ich kolegom z najuboższych rodzin.

Pomysłodawcami rudzkiej "Szansy na Sukces-Dzieci dzieciom" są: Maria Lorens - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Rudzie Śląskiej-Halembie oraz absolwent tej szkoły Henryk Czich -lider zespołu "Universe".

świetna zabawa podczas 6 finału / Fot. Irena KramorzMaria Lorens zapytana jak zrodził się pomysł Szansy na sukces odpowiada: "Nie mogłam pogodzić się z faktem, że niektóre dzieci z przyczyn finansowych pozostają w szkole, gdy ich klasowi koledzy wyjechali do "zielonej szkoły". Pomysł na połączenie wspaniałej zabawy, promocji utalentowanych muzycznie dzieci z działalnością charytatywną narodził się
w trakcie rozmowy z absolwentem SP 24, jednym z liderów zespołu "Universe", Henrykiem Czichem. Wspólnie z panią Jolantą Wraną - szkolnym pedagogiem, napisałyśmy autorski program opiekuńczo-wychowawczy pod nazwą "Szansa na sukces. Dzieci - dzieciom". Został on przyjęty do zestawu programów Strategii Miasta w zakresie Rozwiązywania Problemów Społecznych. Każdego roku nie kryję emocji obserwując wykonawców z 24 rudzkich podstawówek na scenie. Są na prawdę świetnie przygotowani! Często obserwuję zespoły, których utwory są wykonywane. Muzycy ci mają wiele radości i są zachwyceni choreografią. Nasza "szansa" wypromowała wiele talentów. Sporo wykonawców podjęło naukę w szkole muzycznej, dziewczyny z SP16 (obecnie LO) nagrały płytę. Wszystkich bardzo wzruszyło wspaniałe wykonanie piosenki z repertuaru Magdy Anioł "Kiedy serce śpiewa" przez Tomka Kowalika z SP6.

Tomek jest również laureatem festiwalu zorganizowanego przez aktorkę Annę Dymną. Jeden z wykonawców sprawiających problemy dydaktyczne i wychowawcze uwierzył w siebie i gimnazjum ukończył z wyróżnieniem. Obserwuję dzieci i wiem jak wiele dla nich znaczy występ na prawdziwej scenie przed widownią złożoną z kolegów ze wszystkich podstawówek. Od początku koncerty są emitowane przez TV Sfera i gromadzą przy odbiornikach rodziny wykonawców i nie tylko.Redaktor Wojciech Mann w przesłanym poprzez media pozdrowieniu pogratulował pomysłu, podkreślając, że sukces ma różny wymiar i można go osiągnąć nie tylko w Warszawie".


Do tej pory dzieci z rudzkich podstawówek zmierzyły się z repertuarem następujących wykonawców: zespołu "Wspomnienie", "Big Bendu Śląsk", "Kilersów",zespolu "Universe", Magdy Anioł, zespołu "Feel",zespołu "Kindla".zespół "Feel" i finaliści 6 edycji / Fot. Irena Kramorz

12 kwietnia o godz. 11 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty odbyło się uroczyste otwarcie VIII edycji koncertów charytatywnych „Szansa na sukces. Dzieci – dzieciom”. W tym roku natomiast dzieci wzięły na warsztat utwory "Dżemu". Przez dwa dni trwały półfinałowe koncerty, w których w tym roku brali udział uczniowie 23 rudzkich podstawówek.

W finale, który odbędzie się 12 maja zaśpiewają młodzi artyści z następujących szkół:
SP 20 Ruda Śląska - Kochłowice
SP 30 Ruda Śląska - Ruda
SP 15 Ruda Śląska - Halemba
SP 21 Ruda Śląska - Kochłowice
SP 40 Ruda Śląska - Godula
SP 41 Ruda Śląska - Ruda
SP 4 Ruda Śląska - Czarny Las
SP 23 Ruda Śląska - Bykowina
SP 2 Ruda Śląska - Bykowina
SP 8 Ruda Śląska - Wirek
SP 1 Ruda Śląska - Nowy Bytom
SP 3 Ruda Śląska - Ruda

Wszystkim wykonawcom życzymy powodzenia !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

już jutro o godz. 11.00 finał "Szansy na sukces.Dzieci dzieciom". Bezpośrednia transmisja w tv sfera http://www.sferatv.pl/index.php?option=com_programtv&Itemid=61

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.