Facebook Google+ Twitter

8 grudnia wyrok w procesie "łowców skór"

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-28 07:51

Ponad siedem godzin trwało wczoraj przemówienie oskarżyciela publicznego w bulwersującej sprawie uśmiercania pacjentów łódzkiego pogotowia pavulonem i brania pieniędzy z zakładów pogrzebowych za informacje o zgonach.

Prokurator Robert Tarsalewski zażądał dla 37-letniego sanitariusza Andrzeja N., obciążonego 4 zabójstwami oraz pomocą w piątej zbrodni - dożywotniego więzienia (jest on także oskarżony o łapówki i fałszowanie recept na pavulon). Dla jego kolegi po fachu, 39-letniego Karola B., oskarżonego o jedno zabójstwo i pomoc w drugim, (on też ma na koncie łapówki i podrabianie recept) - wniósł też o dożywocie.

Składowi orzekającemu przewodniczy sędzia Jarosław Papis. Fot. EI - Oskarżeni zamiast pomagać chorym zabijali ich - mówił prokurator. - Wstrzykiwali pavulon, (środek powodujący zwiotczenie mięśni; zaaplikowany niewłaściwie może doprowadzić do zgonu), który brali z apteki pogotowia na sfałszowane recepty. Prokurator uważa, że motywem działań oskarżonych była pogoń za pieniędzmi, która przybrała formę patologii.

W tym samym procesie odpowiadali także dwaj lekarze pogotowia - 50-letni Janusz K. i 34-letni Paweł W. Prokurator oskarżył ich o narażenie pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie ich śmierci. Dla pierwszego medyka domagał się 10 lat więzienia, dla drugiego - 8 lat.

Proces w tej sprawie rozpoczął się 4 kwietnia ubiegłego roku. Za barierką dla świadków stanęło 250 osób, wśród nich bliscy ofiar. Niektórzy mają swoich pełnomocników, którzy wspierają oskarżenie. Sąd wysłuchał też opinii kilku biegłych. 8 grudnia rozpoczną się przemówienia oskarżycieli posiłkowych i obrońców. Będą one trwać do 18 grudnia. Potem zapadnie wyrok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.