Facebook Google+ Twitter

8 lutego. Dzień Bezpiecznego Internetu

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2011-02-08 12:24

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypada 8 lutego i jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem jest podejmowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

 / Fot. Gerhard Piezinger, GNU 1.2, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:IMac.jpg&filetimestamp=20081104131244Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypada 8 lutego.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizuje od 2005 roku Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i Fundacja Dzieci Niczyje, które są odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie". Ma ono za zadanie zwrócić uwagę na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży i zawieranych znajomości. Dzień Bezpiecznego Internetu / Fot. Ewa Krzysiak

Organizatorzy motywują szkoły, osoby prywatne oraz organizacje pozarządowe do realizacji inicjatyw lokalnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z sieci. W tym czasie w całym kraju trwają kampanie informacyjne, spotkania edukacyjne i happeningi.

Czytaj też:

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ktoś takie dni wymyśłił, zatwierdził więc są. Obchodzimy je lub nie - to nasz indywidualny wybór.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.02.2011 20:28

Ewo, Dni Matki, Dziadka, Babci, Dziecka, Walentynki, itp. to wszystko według mnie głupota. Czy do tego potrzeba wyznaczać w kalendarzu dni? Nie jest się Dzieckiem Babcią, Dziadkiem, Zakochanym przez wszystkie inne dni? Trzeba przypominać o tym ogłaszając te dziwne dni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni - to samo można by powiedzieć o każdym Dniu..np. Dniu Matki, Dziecka, Babci, Dziadka itd..

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.02.2011 20:13

Widzę,że kalendarz obchodzenia dni czegoś tam w miesiącu lutym zaczyna cyklicznie się wypełniać. Dobrze, że rok ma tylko 365 dni, gdyż pomysłowość ludzka nie zna granic.... link

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.02.2011 20:10

Ewo, o takim dniu nie słyszałem, tylko patrzeć jak niebawem będziemy obchodzić dzień dnia minionego... Naprawdę ludziom już się nudzi. Co do akcji uświadamiających o zagrożeniach płynących z Internetu główną rolę powinni grać rodzice, oczywiście o ile sami są uświadomieni. Dlatego jest to niezbędne, ale dzień bezpiecznego Internetu - parodia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzień Bezpiecznego Internetu trwa jeden dzień, ale wszelkie akcje uświadamiające zagrożenia płynące z sieci prowadzone są przez cały luty, a także w innych miesiącach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 09.02.2011 17:03

Internet jest niebezpieczny w takim samym stopniu, jak przechodzenie przez ulicę przy zielonym świetle. Zawsze czai się niebezpieczeństwo w postaci rozpędzonego szaleńca w samochodzie z niesprawnymi hamulcami. Najważniejsza jest świadomość istniejących zagrożeń. Jeżeli wrzucamy do sieci zdjęcia, filmy, czy własne teksty, musimy się liczyć z bezkarnym redagowaniem i przetworzeniem, przez inteligentnych amatorów gotowych utworów. To samo dotyczy spamowania i śledzenia wszystkich naszych działań podczas internetowych sesji. Jeśli wrzucam coś do sieci, przyjmuję za oczywistość, że przestaje to być chronione prawami autorskimi, które są bezradne wobec tak wielkiego chaosu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystian
 • Krystian
 • 09.02.2011 13:12

Szkoda, że takie akcje odbywają się tak rzadko, bo nie sądzę, żeby mogło to przynieść jakiś realny skutek... Zagrożenia płynące z Internetu są zbyt wielkie i poważne, żeby jeden taki dzień mógł coś zmienić. Polecam np. artykuł o skali zjawiska tzw. cyberbullyingu, który można sobie przeczytać tutaj: http://spolecznieodpowiedzialni.pl/247/BULLYING_I_CYBERBULLYING,1lid,564,36n.html

A mówimy tutaj tylko o jednym z wielu zagrożeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.