Facebook Google+ Twitter

8 marca poznaj kobiecą stronę Warszawy

Już jutro, 8 marca, święto wszystkich kobiet. Jak przekonuje stołeczny ratusz, kwiaty należą się nie tylko każdej przedstawicielce płci pięknej, ale także powinniśmy je wręczyć naszej stolicy - Warszawie, jedynej polskiej kandydatce do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 / Fot. Materiały prasowe/Urząd MiastaJuż jutro plac Konstytucji 4 stanie się bardzo wyjątkowym miejscem. Z okazji święta kobiet Urząd Miasta przygotował wiele ciekawych atrakcji, przeznaczonych nie tylko dla pań.

Głównym celem jutrzejszego dnia jest zebranie jak największej ilości kwiatów przeznaczonych dla jedynej w swoim rodzaju Warszawy. Nasza stolica jest przecież kobietą, a do tego chce zostać Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. Pokażmy, że jesteśmy dumni z naszego miasta! Każdy, kto tylko chce, może jutro przyjść do siedziby Warszawy ESK 2016 i zostawić kwiatek (mogą być to roślinki do wazonu, w doniczce, namalowane, wycięte z papieru, ważne żeby nie były z plastiku).

Jutrzejszy dzień będzie jedyną w swoim rodzaju okazją do zrobienia sobie zdjęcia z Syrenką-Godzillą. Ta nadzwyczajna dwugłowa postać specjalnie z okazji Dnia Kobiet, rozczesała włosy i podmalowała oko. Niewątpliwie można nazwać ją superwoman. Fotografia autorstwa Agaty Dudek na pewno zajmie jedno z ważniejszych miejsc w każdym rodzinnym albumie.

Każde polskie miasto ma swoją kobiecą stronę. Warszawa będzie jednak również miała mapę najbardziej kobiecych miejsc. Już jutro, artystka Ania Barlik, przez cały dzień będzie malowała mapę stolicy, a na niej nanosić będzie najbardziej kobiece miejsca w Warszawie. Wszyscy, którzy znają takie miejsca, powinni się jutro pojawić na Placu Konstytucji 4 i zgłosić swoje typy artystce. Wspólna praca na pewno będzie miała unikatowy rezultat.

"Czy Warszawa jest kobietą" - taki temat będzie miała jutrzejsza debata (która rozpocznie się o godzinie 18) podsumowująca całodzienne odkrywanie kobiecej strony stolicy. Wśród gości m.in. Klima Bocheńska (właścicielka galerii), Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana), Agata Michalak (Aktivist) Karolina Breguła (biuro tłumaczeń sztuki), Magda Mosiewicz (Zieloni 2004), Paulina Capała (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych). Rozmowę poprowadzi Magda Juszczyk.

Klubokawiarnia Uwolnić Matkę, przygotowuje dla wszystkich pań miękkie poduchy, miłą muzykę, książki i czasopisma. Dzieci będą mogły tam skorzystać z różnych ciekawych atrakcji takich jak: czytanki, malowanki czy wycinanki.

Kiedy nadejdzie jutrzejszy wieczór, każda z pań powinna wybrać się na tańce do klubu Powiększenie, przy ul. Nowy Świat 27. Zagra tam Dj Envee. Motywem tego spotkania będą legendarne rajstopy - czyli upominek jakim każda z pań była obdarowywana w czasach PRL-u. Oczywiście panie muszą przyjść do klubu w kolorowych rajstopach:)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

marius
  • marius
  • 08.03.2011 11:15

wszystkim babsztylom ze stolicy życzę wszystkiego dobrego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.